Rituální sebevražda československého moderátora: Nové informace

Bratislava - V případu smrti legendárního československého moderátora Bronislava Tesaříka se objevují nová fakta. Před rituální sebevraždou nechal dopis na rozloučenou, ve kterém popisuje přípravy na "rozlučku se životem".

Proč spáchal bývalý moderátor Bronislav Tesařík se svou ženou Alenou sebevraždu, stále zůstává záhadou. Nicméně se podle všeho jednalo a jakýsi rituál. Podle portálu Topky.sk Bronislav a Alena v dopise na rozloučenou popisují přípravu na smrt. Ze slov je prý cítit až překvapivý pokoj a vyrovnanost se smrtí.

Před tím, než provedli rituální sebevraždu, se měli převléct do slavnostního oblečení - Bronislav si oblékl oblek a jeho manželka Alena šaty. V dopise také manželé prý zdůvodnili, proč se rozhodli pro dobrovolnou smrt. Chtěli pozůstalým ušetřit starosti s chystáním pohřbu.

Spekuluje se i o tom, že za vším mohl být i alkohol. K němu podle přátel a známých neměli ani jeden z manželů daleko. Tesařík bojoval s alkoholem už od 90. let, ale podle jeho bývalého kolegy Jozefa Hübela se z nejhoršího dostal. V roce 1996 se dokonce stal šéfredaktorem STV. Z televize ale odešel v roce 1998, poté krátce koketoval s politikou. Zlom ale v jeho životě nastal v roce 1999. Tehdy potkal svou pozdější druhou ženu Alenu.

Poté přerušil styky s dcerou z prvního manželství Monikou i se svými přáteli. "Neviděla jsem ho 14 let, nejevil o mě zájem. Do doby než se oženil s dotyčnou paní, jsme měli krásný vztah. Následně zanevřel na svou rodinu, na mě i svého tatínka, od té doby se o něj starám já," popsala pro portál Topky.sk Monika.

O tom, co se dělal Tesařík v následujících letech, neví ani jeho dcera. Je možné, že propadl ezoterice, nějaké sektě nebo začal opět ve velkém pít. Problémy s alkoholem totiž měla podle portálu Topky.sk i jeho žena Alena. Ta pracovala do roku 2010 jako neuroložka v různých bratislavských nemocnicích, tehdy ale dostala výpověď pro nadbytečnost. Bývalí kolegové ale tvrdí, že chodila do práce opilá.

Mrtvá těla moderátora a jeho ženy neuroložky ležela v bytě pravděpodobně několik týdnů, policisté je však objevili až v pondělí večer, kdy si sousedé stěžovali na obrovský zápach. V bytě, kde moderátor zemřel, nebyl žádný nábytek, kromě postele, na které oba leželi. Jediné, co policisté ještě našli, byly knihy s ezoterikou a právě dopis na rozloučenou.

Bronislav Tesařík (tv moderátor) sebevražda

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

SK Slavia Praha

Slavii posílí Nizozemec s kontroverzní minulostí. Klub mu chce pomoct restartovat kariéru

Jeho dosavadní životopis hovoří o zajímavých adresách, na kterých nizozemský talent působil. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník Mohamed Ihattaren prošel Eidhovenem, Juventusem či Ajaxem Amsterdam. Nyní ale jako volný hráč kývl na nabídku pražské Slavie, se kterou se domluvil na tříleté smlouvě. Ostrý zápas nehrál Ihattaren již rok a půl, i proto začne přípravu ve svém novém působišti individuálně.

před 1 hodinou

Hokej, ilustrační fotografie.

Hokejové Pardubice si stěžují na finského soupeře. Kontumace zápasu Ligy mistrů nedosáhly

Hokejovým Pardubicím se v rámci Ligy mistrů nevyvedl vstup do čtvrtfinále, když ve středečním úvodním zápase s finským klubem Lukko Rauma prohrály 4:6. Majitel Východočechů Petr Dědek je ale po tomto zápase rozčílen, soupeř prý podle něj porušil regule soutěže, když včas nenahlásil změnu ve své zápasové soupisce. Proto tak pardubické vedení tlumočilo přímo šéfovi soutěže Martinu Baumannovi, jenž byl na zápase přítomen, že bude na základě toho žádat kontumaci duelu. Ve čtvrtek dostaly Pardubice reakci, ze které spokojeny nebudou. Podle vedení soutěže totiž k žádnému pochybení ze strany finského klubu nedošlo.

před 1 hodinou

Recep Tayyip Erdogan

Erdogan má novou podmínku. Žádost Švédska o vstup do NATO schválí výměnou za F-16

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan podmínil ratifikaci žádosti Švédska o vstup do NATO schválením prodeje amerických stíhaček F-16 Turecku. Donedávna přitom podmiňoval schválení švédské žádosti tím zásahem vůči skupinám, které Ankara považuje za hrozbu pro svou bezpečnost, především proti sympatizantů Strany kurdských pracujících (PKK).

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Petr Fiala

Fiala se s lékaři dohodl na smíru. Dostanou 9,8 miliardy

V pátek podepsali zástupci nespokojených lékařů dohodu o zvýšení platů s premiérem Petrem Fialou a ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem. Vláda na toto navýšení vyčlenila částku ve výši 9,8 miliardy korun. Premiér uvedl, že tato dohoda je významná nejen pro lékaře a zdravotníky, ale také pro občany, protože zajišťuje, že lidé v Česku nemusí mít obavy o dostupnost zdravotní péče.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Tupolev Tu-95 (v kódu NATO „Bear“) , autor: RAF

Rusko zaútočilo na Kyjev řízenými střelami vypálenými z bombardérů

Rusko v noci na pátek vypálilo na Ukrajinu 19 střel s plochou dráhou letu, uvedlo ukrajinské letectvo s tím, že 14 z nich se podařilo zneškodnit. Podle kyjevských představitelů Rusové zaútočili na ukrajinskou metropoli tímto typem řízených střel poprvé po 79 dnech. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Sultan Al Jaber, prezident summitu COP28

COP28: Jednání vstoupila do nejtěžší fáze, země se přou o zákaz fosilních paliv

Sultán Ahmad al-Džábir, který předsedá klimatické konferenci OSN v Dubaji, v pátek vyzval zúčastněné země, aby "vystoupily ze svých komfortních zón", "dokončily rozdělané" a spolupracovaly na dosažení potenciálně historické dohody. Jak informovala agentura Reuters, al-Džábir touto výzvou otevřel plenární zasedání summitu, který tím vstoupil do nejtěžší fáze jednání.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Hamas staví své politické zájmy nad zájmy civilního obyvatelstva v pásmu Gazy, za které je odpovědný. Akce Hamasu zbavují Gazany jejich práv a základních potřeb. (zdroj: IDF)

Izrael varoval Česko a další státy před aktivitami Hamásu

Izrael varoval lídry několika evropských zemí včetně Česka před sítí agentů Hamásu v Evropě. Upozornil na to Jerusalem Post s tím, že varování obdržely i Belgie, Británie, Nizozemí, Švédsko, Itálie, Maďarsko, Německo či Evropská unie.

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Budeme mít někdy konečně důchodovou reformu? Vyhlídky kvůli neschopnosti či lenosti nejsou růžové

Mezi doslova okřídlené citáty světa patří ten, který definuje charakter člověka. Pokud prý chceme poznat, jaký ten člověk je, máme mu dát moc. Žijeme ale v zemi, kde neustálé testování charakteru politiků moc nikam nevede. Takže se z toho ani nedá dobře odvodit to, jestli třeba kvůli neschopnosti či neochotě zavést změny v jednom z nejdůležitějších systému státu, totiž penzijním, jsou všichni politici líní nebo neschopní. 

Zdroj: Pavel Daniel

Další zprávy