Při tradičním běhu s býky v městečku Cuéllar ve středním Španělsku dnes zemřel jeden z diváků, kterého rozzuřené zvíře nabralo na rohy a způsobilo mu vážná zranění na krku a hrudníku. Informovala o tom agentura AFP.
Dvaašedesátiletý muž se běhu neúčastnil, za bariérou v poli ale přihlížel tomu, jak jezdci na koních býky ženou z ohrady směrem do města. Jedno ze zvířat se však oddělilo od stáda a běželo směrem ke skupině přihlížejících.
Ti začali v panice prchat, jednoho z nich ale býk opakovaně nabral na rohy. Vážně zraněný muž později zemřel, potvrdil starosta města Carlos Fraile, který kvůli události vyhlásil třídenní smutek.
Běh s býky v Cuéllaru není tak slavný a navštěvovaný jako podobná událost při oslavách svátku svatého Fermína v Pamploně, kam se každoročně začátkem července sjíždějí desetitisíce turistů. Obyvatelé městečka však tvrdí, že jejich akce patří k těm nejstarším ve Španělsku, a uvádějí, že první zmínky o ní pocházejí už ze 13. století.
Související
Španělsko odsoudilo reakci EU na příliv migrantů. Sánchez si stěžuje von der Leyenové na sobeckost a ignoraci
Nedostali jídlo ani bydlení. Většina migrantů se ze španělské enklávy vrátila zpět do Maroka
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Proč jsou útoky na Kyjev navzdory krytům tak ničivé? Na vině je hned několik faktorů
před 2 hodinami
Není to jen válka. Klimatická krize je pro globální ekonomiku stále větší hrozbou
před 3 hodinami
Nedostali jídlo ani bydlení. Většina migrantů se ze španělské enklávy vrátila zpět do Maroka
před 4 hodinami
Rusko zaútočilo na Kyjev balistickými raketami, nejméně devět mrtvých
před 6 hodinami
Počasí hraje zásadní roli. V Česku nastane nejhorší stav za čtyři roky
včera
Knížakovi bude na pohřbu mluvit i bývalý prezident Klaus
včera
V Jablonci došlo k napadení dvou žen. Policisté se obrátili na veřejnost
včera
Dvě pošty přepadl muž, který si měl jít sednout za mříže
včera
Policie posílí bezpečnostní opatření na Prague Pride, oznámil Metnar
včera
Pavel bude mít nového spolupracovníka. Mění se ředitel zahraničního odboru
včera
První Čech přeplaval La Manche před 55 lety. Po několika letech si to zopakoval
včera
Zemřel divadelní režisér František Laurin, otec známé herečky
včera
Ebola se stává stále větší hrozbou. Šíří se nejrychleji v historii
včera
Putinova hlásná trouba ve Francii skončila. Paříž vyhostila bývalou šéfku proruské televize
včera
Nová data: Do španělské exklávy už dorazilo 60 tisíc migrantů. Téměř polovina se vrátila do Maroka
včera
Babiš vyzval k uzavření Schengenu pro Španělsko. Macinka by volil mírnější postup
včera
Evropa se bojí přílivu uprchlíků. Francie posiluje hraniční kontroly, Itálie žádá pro Španělsko stopku v Schengenu
včera
Na bojišti nemají šanci, pořád chtěli jen přestávky na kávu, říkají po společném cvičení s NATO ukrajinští vojáci
včera
Přijde změna počasí. Meteorologové varují před bouřkami
včera
Souboj titánů: Jak se liší přístup nejdražších firem světa k AI?
Dva z nejhodnotnějších technologických gigantů světového trhu, společnosti Apple a Nvidia, zvolily v probíhajícím rozmachu umělé inteligence zcela odlišné strategie. Zatímco Nvidia pohání samotný rozvoj této technologie vývojem klíčových čipů, Apple staví svou pozici především na koncových zařízeních, jako jsou chytré telefony a počítače, skrze něž miliardy lidí k AI přistupují.
Zdroj: Libor Novák