Čech byl obviněn z útoku na slovenské policisty, hrozí mu vysoký trest

Slovenská policie obvinila jednatřicetiletého českého občana a také jednoho Slováka, že na sobotním protestu proti koronavirovým opatřením v Bratislavě házeli po policistech kameny a dlažební kostky. Oběma mužům hrozí v případě prokázání viny u soudu řada let vězení.

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Za trestný čin útoku na veřejného činitele v době vyhlášeného nouzového stavu totiž může být uložen přísnější trest. ČTK o tom dnes informoval policejní mluvčí Michal Szeiff.

Několik stovek fotbalových fanoušků a příznivců krajní pravice demonstrovalo před sídlem úřadu slovenské vlády. Policisté proti davu demonstrantů, který na ně házel kameny, dlažební kostky či láhve, použili slzný plyn a vodní dělo.

zdroj: YouTube

"Hozené předměty opakovaně zasáhly policisty do přilby na hlavě, do hrudníku a dalších míst na těle," uvedl Szeiff k obvinění zmíněné dvojice, kterou strážníci zadrželi. Druhým obviněným je muž ze ze severu Slovenska.

Obviněným hrozí vězení na 12 až 25 let, případně dokonce doživotí. S tímto přísným trestem za útok na veřejného činitele počítá slovenský zákon pro případ, že zmíněný delikt viník spáchá například za nouzového stavu. Ten platil na Slovensku v souvislosti s koronavirovou krizi i v době sobotní demonstrace, a to spolu se zákazem shromažďování více než šesti osob.

Podobná demonstrace se konala v neděli v Praze. Policisté při tamních protestech proti vládním protiepidemickým opatřením zadrželi 144 lidí. Část demonstrantů se po oficiálním konci akce na pražském Staroměstském náměstí střetla s policií. Házeli na policisty lahve, kameny, odpadkové koše i petardy. Policie použila slzný plyn, vodní dělo a zásahové výbušky, vytlačovala je koňmi i vozidly.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu zemřelo na covid 487 pacientů za den, nejvíc od počátku epidemie

02.12.2020 21:45 Aktualizováno Německé úřady za 24 hodin zaznamenaly 487 úmrtí v souvislosti s covidem-19, od počátku epidemie jde…

Ve Španělsku bude moci zasednout k vánočnímu stolu až 10 lidí

02.12.2020 20:37 Španělská vláda a autonomní oblasti se dnes dohodly na některých pravidlech, jež budou platit o…

V Itálii vzrostl počet nově nakažených, v Turecku počet úmrtí

02.12.2020 19:02 Itálie dnes zaznamenala nárůst nových případů nákazy koronavirem, kterých přibylo za poslední den…

Rakousko začne rozvolňovat. Otevře obchody a školy, od 24. prosince umožní…

02.12.2020 18:55 Aktualizováno Rakousko začne od pondělí uvolňovat přísná opatření, která přijalo v boji proti koronaviru. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama