Trzaskowski si stěžuje na nenávist i média. Televize ho má za kandidáta Židů

V neděli se uskuteční napínavé druhé kolo polských prezidentských voleb, v nichž se ukáže, zda se příští hlavou státu stane dosavadní Andrzej Duda nebo jeho protivník liberální varšavský primátor Rafal Trzaskowski, který se nedávno nechal slyšet, že se celá kampaň odehrává v duchu nenávisti. Stěžoval si například na neobjektivní zpravodajství tamní veřejnoprávní TVP, která se zaměřila výhradně na kritiku jeho programu.

Rafal Trzaskowski
doporučujeme

Podle stanice TVP Trzaskowski zastupuje elitu a podporuje požadavky židovské komunity na reparaci za holokaust, v důsledku čehož připraví zemi o 200 miliard zlotých. Informoval o tom server irozhlas.cz. 

"Trzaskowski se bránil odpovědi na otázky ohledně válečných reparací, které židovské organizace požadují,“ uvedl moderátor Michał Adamczyk v reportáži nesoucí titulek "Naplní Trzaskowski požadavky Židů?"

Veřejnoprávní médium odvysílalo záběry, ve kterých se Dudův protivník nevyjádřil ke zmíněnému dotazu. Server Notes from Poland ale později poznamenal, že redaktoři vystřihli část, v níž varšavský primátor slibuje, že by takový zákon nepodepsal. 

"Naopak Andrzej Duda jasně říká, že Poláci byli oběťmi druhé světové války a nebudou platit za německé a sovětské zločiny,“ konstatoval moderátor.

Zpravodajská relace pak skončila desetiminutovým interview s polským prezidentem, který zopakoval hlavní body svého programu, zatímco jeho oponent zůstal bez možnosti se prezentovat.

Nedělní volby prezidenta Polska budou značně napjaté, neboť nelze s jistotou konstatovat, jaký bude výsledek. Společnost Kantar totiž shledala, že svůj hlas zamýšlí dát Dudovi necelých 46 % Poláků a dalších 46 a půl Trzaskowskému. Osm procent momentálně není rozhodnuto, kterého z kandidátů podpoří. 

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko varuje před cestami do Chorvatska, nákaza covid-19 se šíří…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem vydalo dnes Rakousko nejvyšší stupeň varování…

Evropské země kvůli covidu opět omezují cestování, počty nakažených rostou

14.08.2020 21:09 Některé země za poslední den zaznamenaly rekordní nárůst počtů nakažených koronavirem - Rakousko,…

EU zavede sankce vůči Bělorusku

14.08.2020 20:43 Ministři zahraničí Evropské unie se dnes na mimořádné videokonferenci dohodli na tom, že…

Počty nakažených rostou i v Itálii, za den skoro 600 nemocných

14.08.2020 19:43 V Itálii v posledních dnech opět rostou počty nově odhalených případů nákazy koronavirem, za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama