Němečtí virologové varují před nákazou covidem na školách, dvě se musely zavřít

Při začátku nového školního roku v některých spolkových zemích varovali němečtí epidemiologové před zvýšeným rizikem koronavirové infekce mezi žáky. Dvě školy na severovýchodě země již kvůli odhalené nákaze musely zavřít, informovala dnes agentura DPA.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

"Chybějící preventivní a kontrolní mechanismy mohou v krátké době vést k lokálním ohniskům nákazy, která si mohou vynutit uzavření škol," uvedla německá Virologická společnost. "Varujeme před představou, že děti v pandemii a přenosu nákazy nehrají žádnou roli," dodali vědci s tím, že podcenění situace na školách může způsobit újmu jak samotným dětem, tak i obnově hospodářství.

V pondělí skončily letní prázdniny v Meklenbursku-Předním Pomořansku, ve čtvrtek v Hamburku. Příští týden opět usednou do lavic také žáci ve Šlesvicku-Holštýnsku, Berlíně, Braniborsku a Severním Porýní-Vestfálsku.

Mezi navrhovanými opatřeními na snížení rizika přenosu nákazy na školách doporučují epidemiologové omezovat počet žáků ve třídě v závislosti na počtu nově odhalených infekcí. Měly by být rovněž vytvořeny menší skupiny dětí, jejichž složení by se pokud možno nemělo během výuky měnit. V případě, že by koncem roku přerostl počet infikovaných kritickou úroveň, navrhují epidemiologové protáhnout vánoční prázdniny.

V Meklenbursku-Předním Pomořansku už musely být kvůli odhalené nákaze zavřeny první dvě školy. Jedná se o gymnázium ve městě Ludwigslust, kde byla pozitivně testována učitelka. S ohledem na skutečnost, že v novém školním roce ještě nestihla učit a do kontaktu se studenty se nedostala, bude škola s přibližně 800 studenty preventivně uzavřena pouze do příští středy. Všech 55 učitelů nicméně podstoupí test na koronavirus.

Druhým případem je základní škola v přímořském letovisku Graal-Müritz, kde se nakazil jeden ze školáků. Děti tu dnes mají výuku pod širým nebem, od pondělí bude škola na dva týdny už zcela uzavřena. Všichni žáci, učitelé i další personál musejí do karantény.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš jednal v Bruselu o novém migračním paktu. Ocenil, že neobsahuje…

24.09.2020 22:25 Aktualizováno Na novém migračním návrhu Evropské komise je pozitivní, že neobsahuje povinné kvóty pro přijímání…

Covid: Česko zařazeno mezi sedm nejrizikovějších zemí v Evropě

24.09.2020 16:58 Vývoj epidemie covidu-19 v sedmi evropských zemích, mezi nimiž je Česká republika, vyvolává velké…

Itálie zřejmě prodlouží nouzový stav, v Kampánii jsou roušky povinné

24.09.2020 16:38 Italská vláda nejspíš až do konce roku prodlouží nouzový stav, který nyní v zemi platí do 31. října…

Francie přivítala návrh migračního paktu EU: Rovnováha mezi solidaritou a…

24.09.2020 16:08 Francie dnes přivítala nový návrh azylové a migrační politiky, který předložila ve středu Evropská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama