Polsko má šestou oběť nemoci COVID-19, kterou způsobuje nový koronavirus. V nemocnici v Lańcutu na jihovýchodě země nákaze podlehla sedmadvacetiletá žena, která před několika dny porodila. Uvedla to dnes polská média.
Bezprostřední příčinou smrti byla podle rozhlasu sepse po porodu, který mohl přispět k těžkému průběhu nemoci. Koronavirem se mladá žena nakazila od své matky, která se vrátila z Itálie.
❗️Bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety była sepsa, która pojawiła się po porodzie!!! https://t.co/T2SoASyJtg
— Mariusz Piekarski (@Piekarski_M) March 20, 2020
Ministerstvo zdravotnictví informovalo také o dalších 23 nových případech, čímž celkový počet nakažených stoupl na 378. Šest z nich zemřelo.
Ministerstvo také upozornilo, že se staly případy, kdy se lidé nakazili uvnitř Polska, a ne v cizině jako dosud. Podle šéfa úřadu vlády Michala Dworczyka se nakazil i jeden z náměstků ministerstva zemědělství, a tak je celé vedení resortu v karanténě. Dříve se nakazil i ministr životního prostředí Michal Woś. Ostatní členové vlády pak postoupili testy, které dopadly negativně.
Pokutou 5000 zlotých (asi 30.000 Kč) potrestala policie ženu, která porušila karanténu po návratu z ciziny tím, že si šla nakoupit. Uvedl to zpravodajský server Onet.pl. Pokutou možné potíže pro 59letou ženu z města Pleszew u Poznaně ještě nekončí. Ohrožení dalších osob nákazou totiž může prokuratura vyhodnotit jako trestný čin, za který hrozí až roční vězení, varovala policejní mluvčí.
Související
Polskem otřásla vražda mezi dětmi. Školačku ubodala jiná dívka
Pokud Ukrajina padne, polská nezávislost bude ohrožena, varoval evropské lídry Tusk
Polsko , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Superchřipka, nebo mnoho povyku pro nic? Epidemie tříští vědeckou obec
před 2 hodinami
Zveřejnění Epsteinových záznamů hýbe Amerikou. Ministerstvo řadu informací dál tají
před 3 hodinami
USA provedly rozsáhlou sérii útoků v Sýrii
před 4 hodinami
Dokumenty z vyšetřování Epsteina zveřejněny. Na fotkách s ním je Michael Jackson i Bill Clinton
před 6 hodinami
Pravé zimní počasí je v nedohlednu, ukazuje měsíční výhled
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Výplata některých důchodů od ledna zdraží. Nemusí přitom stát ani korunu
včera
OBRAZEM: Brněnské Vánoce. Pravá atmosféra panuje i v jihomoravské metropoli
včera
Zeman promluví k lidem ještě před Pavlem. S Babišem se televize nedohodly
včera
Rodinná tragédie při letecké nehodě v USA. Zemřel slavný závodník i s dětmi
včera
Metro opět staví ve všech stanicích na lince C. Pankrác po rekonstrukci opět funguje
včera
Astronauti se vrátí na Měsíc, nařídil Trump. Připustil možnost války s Venezuelou
včera
Putin: Pokud budete respektovat Rusko, nové války nebudou. Jestli Ukrajina uspořádá volby, zastavíme palbu
včera
Noční summit ukázal tvrdou pravdu: Evropa chce Ukrajinu zachránit, ale není ochotna za to platit
včera
V utajené továrně vyrábí Ukrajina ničivou střelu. Flamingo má konkurovat americkému Tomahawku
včera
Rusko nemá v úmyslu zaútočit na Evropu, za stupňování napětí může NATO, prohlásil Putin
včera
Putin pochválil Trumpa. Jeho snahu o ukončení války označil za upřímnou
včera
Půjčka Ukrajině tříští lídry. Macron a Sánchez se radují, Orbán varuje před uvrhnutím Evropy do války
včera
My chceme mír, Ukrajina ne, prohlásil Putin. Bude ale možný jen za našich podmínek, dodal
včera
Chraňte svou firmu efektivně: Antivirový program dnes již nestačí
V pondělí ráno přijdete do práce a všechna vaše data jsou zašifrovaná. Na obrazovce jen zpráva: „Zaplaťte, nebo o všechno přijdete.“ Pro mnohé to zní jako noční můra, ale pro stále více českých firem je to realita. Kybernetické útoky dnes ohrožují malé a střední podniky více než kdykoli dříve.
Zdroj: Komerční článek