V Itálii už má koronavirus 11 obětí

Na severu Itálie zemřeli další čtyři lidé nakažení novým koronavirem, počet obětí epidemie tak v zemi stoupl na 11. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na úřady regionu Benátsko a vyjádření šéfa italské civilní obrany. Ten také oznámil, že nakažených koronavirem šířícím se od prosince z Číny je v Itálii už 322, většina z nich na severu země.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nejdříve šéf civilní obrany Angelo Borrelli informoval média o úmrtí dalších tří nakažených v nejhůře postiženém regionu Lombardie. Všichni byli starší 80 let, šlo o dva muže a jednu ženu. Také dříve oznámená úmrtí v Itálii se týkala starších osob, nejmladšímu z nich bylo 62 let, a všechny oběti trpěly dalšími závažnými zdravotními problémy.

Krátce po prohlášení Borelliho se objevila zpráva o novém úmrtí v Benátsku, které s Lombardií sousedí. Ve městě Treviso zahynula 76letá žena, u níž se potvrdilo onemocnění COVID-19 způsobované novým typem koronaviru. Počet fatálních případů této nemoci tak v Itálii stoupl na 11.

Čínským virem, který vyvolává příznaky podobné chřipce, se v Itálii podle nové bilance nakazilo 322 lidí. Z toho 240 případů je hlášeno ze severoitalské Lombardie, která je největším ohniskem nákazy v zemi. Případy koronaviru ale už ohlásily místní úřady také z Toskánska ve střední Itálii či z jihu země. V sicilském Palermu testy potvrdily infekci u ženy, která tam přijela z lombardského Bergama na dovolenou se skupinou přátel.

Itálie je nyní zemí s třetím nejvyšším počtem lidí nakažených novým typem koronaviru na světě po Číně a Jižní Koreji. Z evropských zemí dnes oznámily první potvrzené případy nákazy koronaviru i Rumunsko, Chorvatsko, Rakousko či Švýcarsko. Pokaždé šlo o pacienty, kteří předtím pobývali v Itálii.

Kvůli epidemii se dnes sešel italský ministr zdravotnictví Roberto Speranza se svými kolegy ze sousedních zemí a s ministry z Německa a Chorvatska, aby probrali případnou koordinaci dalších opatření. Ministři se shodli, že není třeba uzavírat hranice. "Shodli jsme se, že necháme hranice otevřené, zavírat je by bylo v tuto chvíli nepřiměřené a neefektivní opatření," řekl novinářům po schůzce v Římě Speranza.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Nizozemí zemřelo na koronavirus dalších 115 lidí, Británie má téměř 5000…

05.04.2020 18:44 Aktualizováno Počet obětí nákazy koronavirem vzrostl v Nizozemsku za poslední den o 115 na celkových 1766. S…

Krásné počasí komplikuje boj s koronavirem. Jak udržet lidi doma?

05.04.2020 18:02 Obyvatelé Paříže musejí odolat pokušení vyjít si za dnešního krásného počasí na procházku. Úřady…

Počet nakažených v Rakousku překročil 12 tisíc, kancléř Kurz chystá nový…

05.04.2020 17:10 Počet nakažených koronavirovou nemocí covid-19 v Rakousku překonal hranici 12.000 a počet mrtvých…

Maďarsko kritizuje údajné lži, které o něm šíří jistí politici EU

05.04.2020 17:00 Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó dnes kritizoval údajné lži, které podle něho o novém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy