V Německu nadále roste počet nakažených koronavirem za den

V Německu nadále roste denní počet lidí, u kterých se prokázala nákaza koronavirem. Dnes Institut Roberta Kocha (RKI) oznámil 1183 nových případů infekce, minulé pondělí to bylo 847 případů. V souvislosti s nemocí covid-19 zemřeli za posledních 24 hodin dva lidé, informovala agentura DPA.

Dále roste také počet nových případů nákazy za posledních sedm dnů na 100.000 obyvatel. V pondělí ráno údaj dosáhl 23,1 případu, před týdnem to bylo 17,8 případu. Nejnižší hodnoty byly zaznamenány na začátku července, kdy na 100.000 obyvatel připadalo zhruba pět nových případů infekce za sedm dní.

Tento ukazatel je v Německu velice významný, protože se podle něj částečně odvíjí opatření. Zdravotní experti ale uvažují, že by do hodnocení vývoje epidemie zahrnuli i další ukazatele, aby lépe zhodnotili zátěž, kterou postupují nemocnice a další zdravotnická zařízení.

Podle odborníků za růstem nových případů infekce stojí větší výskyt nakažlivější varianty delta a částečně i zrušení či zmírnění některých opatření. V Německu, kde žije na 83 milionu lidí, se nákaza od začátku epidemie prokázala u 3,8 milionu osob. V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo přes 91.000 lidí.

Související

Více souvisejících

Německo Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 18 minutami

před 29 minutami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 1 hodinou

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jan Cimický

Cimického u soudu hájila spolupracovnice, psychiatr opět nedorazil

V úterý pokračoval soud s psychiatrem Janem Cimickým, který je od loňska obžalován ze znásilnění a vydírání. Cimický dnes k soudu opět nedorazil. K výslechu se dostavily jeho spolupracovnice, přičemž jedna z nich řekla, že si myslí, že se její kolega ničeho nedopustil. 

včera

včera

Algifen má výpadek. Za kapky existují alternativy, ujišťuje ministerstvo

Z výrobních důvodů panuje v Česku krátkodobý výpadek léku Algifen NEO. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí uvedlo, že jedná se společností Teva o urychlení jeho dodávek. Lékaři byli informováni o možných alternativách, které jsou k dispozici v dostatečném množství. Algifen by měl být podle výrobce opět dostupný od konce května. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy