Ve Francii přibylo přes 16.000 případů koronaviru

Ve Francii za posledních 24 hodin přibylo 16.101 potvrzených případů nákazy koronavirem. S odvoláním na francouzské ministerstvo zdravotnictví o tom dnes informovala agentura Reuters. S covidem-19 zemřelo v zemi od počátku epidemie 32.730 nakažených, z toho 46 za poslední den.

Francie, Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Ve Francii, která má asi 67 milionů obyvatel, se nákaza virem SARS-CoV-2 potvrdila již u 734.974 lidí. Rekordní denní přírůstek země ohlásila v sobotu, kdy přibylo za 24 hodin téměř 27.000 infikovaných. V neděli a v pondělí jsou oznamované počty nakažených běžně nižší, protože se o víkendu méně testuje, upozornila agentura Reuters.

Na seznam francouzských měst, pro které platí kvůli šíření koronaviru nejvyšší stupeň varování, tento týden přibyly Lyon, Grenoble, Saint-Étienne a Lille. Už dříve na rizikovém seznamu figurovala dvě největší francouzská města Paříž a Marseille a také karibský ostrov Guadaloupe. Dnes úřady oznámily, že kvůli zhoršení situace nejvyšší stupeň varování rozšíří i na Toulouse a Montpellier na jihu země.

S rostoucím počtem nakažených i hospitalizovaných roste také fyzická a psychická zátěž francouzského zdravotnického personálu. Agentura AP dnes informovala o obsáhlém průzkumu, kterého se zúčastnilo téměř 60.000 zdravotních sester a ošetřovatelů. Podle něj se 43 procent z těch, kteří jsou zaměstnáni ve státních zdravotnických zařízeních, domnívá, že Francie není na druhou vlnu epidemie připravena lépe, než na tu první.

Zhruba dvě třetiny dotázaných v průzkumu uvedly, že se jejich pracovní podmínky od počátku koronavirové krize zhoršily. Zhruba 43 procent respondentů uvedlo, že kvůli současné situaci ve zdravotnictví pochybují o tom, zda budou za pět let vykonávat stejné povolání. Podle zdravotnické odborové organizace přitom už nyní ve Francii chybí 34.000 sester.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu přibylo za den přes 11 tisíc nakažených, dosud nejvíce

22.10.2020 07:46 V Německu přibylo za poslední den přes 11.000 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvíce od…

Krize ve východním Středomoří trvá. Turecko prodlouží spornou misi…

22.10.2020 07:40 Turecko prodlouží současnou misi svých průzkumných plavidel, která k nevoli Řecka a EU hledají nová…

Ve Středomoří hrozí nezvratné ekologické změny. Riziko přírodních…

22.10.2020 07:26 Středomoří kvůli znečištění a klimatickým změnám hrozí nezvratné ekologické škody včetně vyhynutí…

Řecko vyzvalo země EU, aby zvážily setrvání celní unie s Tureckem

21.10.2020 21:53 Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama