Praha - Někdejší premiér a současný předseda LEV 21 Jiří Paroubek se ve svém komentáři podíval na události posledních dní, které se točí kolem sestřelení malajsijského boeingu nad Ukrajinou. Rusko podle něj přímou odpovědnost za sestřelení malajsijského letadla nenese.
"Po pádu malajsijského Boeingu se opět vylily řeky s protiputinovským štvaním. Všem lidem typu Marjanovič či Fištejn bylo okamžitě jasné, že za touto tragickou událostí stojí V. Putin, který, pokud náhodou zcela sám raketový systém neovládal, k tomu separatistům poskytl vybavení a profesionální ruské vojáky či umožnil školení vojákům separatistů a samozřejmě rozkázal střílet po dopravních letadlech. Je zcela jedno, že by tím V. Putin nic dobrého nezískal," hodnotí Paroubek nedávné události.
Toto "protiputinovské nadšení" podle něj mohlo ještě zesílit poté, co v pondělí americký ministr zahraničí John Kerry řekl, že USA mají jasné důkazy, které ukazují, že za sestřelení Boeingu mohou Rusko a seperatisté. "Spojené státy ale mírní svá původně velmi jednoznačná vyjádření o vině Ruska," dodává expremiér.
"Americké zpravodajské služby nemají žádné důkazy, že by Rusko mělo přímý vliv na sestřelení dopravního letounu. Nyní tedy Spojené státy přicházejí s pochybným dovozováním viny Moskvy, která je prý za sestřelení letadla zodpovědná nepřímo, a to tím, že materiálně podporuje povstalce na východě Ukrajiny. Trochu se zdá, jako kdyby USA a Marjanovičové podle jejich receptu vařili proti V. Putinovi z vody..." komentuje situaci šéf LEV 21.
"Absolutně ploché „výkřiky" ohledně sestřelení letadla, kterými Spojené státy zásobují svět, vcelku dokonale zakrývají události v Gaze, kde podle Rady bezpečnosti OSN může docházet k válečným zločinům," dodává Jiří Paroubek.
Související
Rusko může za sestřelení letounu MH17 nad východní Ukrajinou, rozhodl soud
Trvalo to téměř 11 let. Rusko je podle úřadu OSN zodpovědné za sestřelení letu MH17
Sestřelení Boeingu 777 nad Ukrajinou (17.7.2014) , Ukrajinská krize , Jiří Paroubek
Aktuálně se děje
před 18 minutami
Norská princezna se zřejmě nevyhne transplantaci, naznačil to manžel
před 1 hodinou
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
před 2 hodinami
Mírová dohoda mezi USA a Íránem nikdy nebyla tak blízko, tvrdí Šaríf
před 3 hodinami
Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší
před 3 hodinami
Moravec trvá na neplatnosti doložky. ČT tvrdí, že uplatňuje sankce
před 4 hodinami
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
před 5 hodinami
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
před 6 hodinami
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
před 7 hodinami
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
před 7 hodinami
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
před 8 hodinami
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
před 9 hodinami
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
před 9 hodinami
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
před 10 hodinami
Dohoda by otevřela Hormuzský průliv, přiznal Teherán. Rozhodnutí ale nepadlo
před 11 hodinami
Vražda v Praze. Případ se stal na Chodově, policisté zadrželi muže
před 12 hodinami
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
včera
Německo musí být do roku 2029 v bojové pohotovosti, hrozí válka s Ruskem, varoval tamní generál
včera
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
včera
Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě
včera
Chaos v mírových jednáních nebere konce. Írán popřel podpis dohody, Trump označil její podmínky za hoax
Mírové rozhovory mezi Spojenými státy a Íránem provází další chaos poté, co americký prezident Donald Trump označil uniklé informace o chystané dohodě za falešné zprávy.
Zdroj: Libor Novák