Britská vláda chce uspíšit očkování, zřídí 1000 speciálních center

Britská vláda chce výrazně urychlit svůj vakcinační program. V nejbližší době má být otevřeno přes 1000 zvláštních očkovacích center, uvedl v televizi Sky News příslušný vládní koordinátor Nadhim Zahawi.

Od startu hromadného očkování 8. prosince dostalo podle premiéra Borise Johnsona dávku covidové vakcíny už více než 1,3 milionu lidí z celkových 67 milionů obyvatel země.

Zahawi řekl, že pro urychlení vakcinace bude velice brzy k dispozici více než 1000 speciálních očkovacích center po celé zemi. "Jsem si jist, že brzy bude vidět velký skok," uvedl.

'I'm confident that with this plan, we'll deliver this.'@skynewsniall presses @nadhimzahawi, the minister for vaccine deployment, on whether the govt's target to vaccinate 14 million people by mid-February is achievable.Get the latest on #COVID19: https://t.co/XOwBAF94RD pic.twitter.com/NXSwgJxb5O

— Sky News (@SkyNews) January 6, 2021

Johnsonem vytyčený cíl naočkovat do poloviny února 13 milionů lidí je podle Zahawiho "nadlidský úkol". "Je to velice ambiciózní cíl. Ale jsem si jistý, že jej můžeme splnit," dodal Zahawi, který je zároveň náměstkem ministra zdravotnictví.

Spojené království se nyní potýká s vysokými počty nakažených. V úterý poprvé denní přírůstek překonal hranici 60.000. Kvůli rychlému šíření koronaviru začala ve stejný den platit v Anglii a Skotsku nová uzávěra, která zahrnuje omezení vycházení i uzavření škol.

Související

Více souvisejících

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) očkování Velká Británie

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

včera

včera

včera

včera

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

včera

včera

Bytovým domem v Petrohradě otřásl výbuch. Zřejmě šlo o útok Ukrajinců

V obytném domě v ruském městě Petrohrad došlo v sobotu ráno k výbuchu. Jak informovala místní média, budovu před tím pravděpodobně zasáhl dron. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy