Počet nakažených koronavirem v Rusku se opět zvýšil, za posledních 24 hodin vzrostl o 6361.
Zdravotníci v zemi se 146 miliony obyvatel evidují také 66 nových úmrtí - tedy stejný počet jako o den dříve. Celkový počet smrtelných obětí epidemie tak vystoupil na 747.
Kromě Moskvy je v Rusku nejohroženějším místem Moskevská oblast, která metropoli obklopuje. Dalším epicentrem nákazy je pětimilionový Petrohrad, kde jsou ovšem nárůsty nemocnosti ve srovnání s Moskvou zhruba třetinové. Ruská metropole registruje více než 40.000 nakažených. Přes 45 procent nově infikovaných přitom podle úřadů nevykazovalo žádné příznaky nemoci covid-19.
Epidemie koronaviru v ruské metropoli zatím nedosáhla vrcholu a město čeká ještě "několikatýdenní výzva". V rozhovoru se státní televizí Rossija 24 to řekl starosta Moskvy Sergej Sobjanin. "Bohužel nemohu říci, že jsme dosáhli vrcholu či nějakého pozitivního vývoje," uvedl Sobjanin. "Co více, podle mého názoru nejsme ani v polovině cesty," dodal.
Moskevské nemocnice se podle něj snaží s výzvami "vypořádat", nicméně místní úřady zároveň usilují o navýšení počtu lůžek pro infikované pacienty v příštích deseti dnech. Žádné zpřísnění dosavadních opatření, která v metropoli platí, se ale zatím neplánuje, vyplynulo podle americké CNN z rozhovoru.
Související
Počty rekrutů jsou výrazně nižší, než ztráty na Ukrajině. Náborové příspěvky už nefungují, Rusko se bojí mobilizace
USA povolí Turecku prodat své zbraně Ukrajině. Moskva se bouří, hrozí a chce vysvětlení
Aktuálně se děje
před 33 minutami
Írán vypsal odměnu na hlavy amerických vojáků. Ženám vyplatí dvojnásobek
před 1 hodinou
Kyjev poslal drony na Rusko, Moskva zaútočila balistickými raketami. Počet mrtvých na obou stranách roste
před 2 hodinami
AI bude řídit, lidé rozhodovat. NATO vybuduje na východě rozsáhlou dronovou síť
před 4 hodinami
Počty rekrutů jsou výrazně nižší, než ztráty na Ukrajině. Náborové příspěvky už nefungují, Rusko se bojí mobilizace
před 5 hodinami
USA povolí Turecku prodat své zbraně Ukrajině. Moskva se bouří, hrozí a chce vysvětlení
před 6 hodinami
Stíhačka NATO sestřelila dron nad Rumunskem, zřejmě byl ruský
před 7 hodinami
Netanjahuovo odmítnutí nevadí. Hamás zahájil jednání o mírovém plánu pro Pásmo Gazy
před 9 hodinami
Vraťte se do reality, vzkázal Írán Trumpovi po slovech o ovládnutí Hormuzského průlivu
před 10 hodinami
Ukrajina podnikla jeden z největších letošních útoků na Rusko
před 11 hodinami
Další země svádí boj s plameny. Belgii zasáhl největší požár v moderní historii země
před 12 hodinami
Rusko buduje vlastní variantu Starlinku. Rychleji, než se předpokládalo
před 14 hodinami
Flamingo v akci: Ukrajina poprvé udeřila v ruském vnitrozemí střelami vlastní výroby
před 15 hodinami
Počasí příští týden: Po krátkém ochlazení se vrátí tropy
včera
Maďarsko začalo potápět lodě na Dunaji, aby udrželo v chodu jedinou jadernou elektrárnu
včera
Vývoj umělé inteligence vstupuje do nové fáze. Lidé začínají vytvářet své digitální dvojníky
včera
Zákaz sociálních sítí pro děti ve Francii neprošel. Nejvyšší soud zákon zrušil
včera
Po silném zemětřesení zasáhlo Indonésii 230 dalších otřesů. Počet mrtvých roste
včera
Ukrajina dokončuje vývoj první balistické rakety. Bude sloužit jako základ evropského protiruského štítu
včera
Ruská armáda utrpěla v červenci jedny z nejvyšších ztrát od začátku invaze, Ukrajina hlásí úspěšnou protiofenzívu
včera
Španělsko a Maroko se bojí další migrační vlny. Výrazně posilují bezpečnost na hranicích
Španělsko a Maroko výrazně posílily bezpečnostní opatření na hranicích španělské enklávy Ceuta v Severní Africe. K tomuto kroku úřady v Madridu a Rabatu přistoupily v reakci na masově šířené výzvy na sociálních sítích, které vyzývaly k nelegálnímu překročení hranic.
Zdroj: Libor Novák