Podle německých lékařů stav Navalného umožňuje transport

Němečtí lékaři, kteří přiletěli pro ruského opozičního předáka Alexeje Navalného do Omsku, tvrdí, že pacient je ve stavu umožňujícím jeho transport do Berlína. Uvedla to dnes podle agentury Reuters organizace, která letoun do Ruska vyslala. Agentura TASS však dnes napsala, že společné konzilium lékařů z Ruska a Německa dospělo k závěru, že transport pacienta by byl nyní příliš riskantní.

Alexej Navalnyj
doporučujeme

Navalnyj je v Omsku hospitalizován od čtvrtka a podle své mluvčí byl patrně otráven. Ruští lékaři trvají na tom, že není schopen převozu do jiné nemocnice. Čtyřiačtyřicetiletý Navalnyj skončil v bezvědomí v nemocnici poté, co se mu při letu ze sibiřského Tomsku do Moskvy udělalo špatně a letadlo proto nouzově přistálo v Omsku.

"Slyšeli jsme od německého lékařského týmu, že jsou schopni a ochotni přepravit pana Navalného do Berlína a že je to i přání jeho rodiny," uvedla dnes organizace Cinema for Peace. "Ruské úřady tvrdí, že se radily s německými lékaři a že cestování pro něj není bezpečné. To není pravda," uvedla organizace v prohlášení.

Agentura TASS napsala, že konzultace ruských a německých lékařů dospěly k závěru, že let by byl pro pacienta riskantní. Navalnyj zůstane v Omsku, dokud se jeho stav nestabilizuje, řekl vedoucí lékařů omské nemocnice Alexandr Murachovskij.

"Další konzultace za účasti našich kolegů z Německa skončila. Mohu říci, že v BSMP-1 (nemocnice rychlé lékařské pomoci) se odehrává celý komplex činností, a nikdo nám nevyčetl, nikdo neřekl, že něco neplníme. V současnosti je pacient nadále léčen v BSMP-1 až do stabilizace stavu, " řekl hlavní lékař.

Murachovskij připomněl, že Navalnyj onemocněl až poté, co vzlétlo letadlo z tomského letiště, takže lékaři mají důvod se domnívat, že se jeho stav může znovu zhoršit při změně tlaku.

Německé letadlo, které mělo Navalného dopravit k léčení do Berlína, přistálo v Omsku dnes ráno. Přicestovali s ním i němečtí lékaři, kteří podle mluvčího Kremlu dostali pozvání od ruských kolegů do nemocnice v Omsku na konzultace o Navalného léčbě. Lékaři v nemocnici v Omsku zatím nenašli stopy jedu v těle Navalného.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Běloruské jednotky zatýkaly na dnešní protestní akci žen

26.09.2020 18:49 Běloruské bezpečností síly dnes na protestních akcích v metropoli Minsku proti prezidentovi…

Policie rozehnala v Londýně demonstranty proti opatřením. Nedodrželi…

26.09.2020 17:28 Několik tisíc lidí dnes přišlo protestovat na londýnském Trafalgarském náměstí proti zpřísňování…

Ukrajina drží smutek za 26 zemřelých při páteční havárii letadla

26.09.2020 16:53 Ukrajina dnes drží státní smutek kvůli páteční havárii vojenského letounu s 27 armádními piloty a…

Ukrajina za den zaznamenala rekordních 3.833 případů koronaviru

26.09.2020 11:33 Ukrajina zaznamenala za uplynulý den rekordních 3833 případů koronaviru, uvedla dnes agentura…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama