Rusko zakázalo přistát letadlu s Němci z Wu-chanu

Ruské úřady nedovolily v Moskvě přistát speciálu německé armády, který evakuuje Němce z čínského města Wu-chan, odkud se šíří nový typ koronaviru. Informaci listu Bild dnes potvrdila německá ministryně obrany Annegret Krampová-Karrenbauerová. Stroj tak musel zamířit do Helsinek, kde dotankuje a obmění posádku.

Přidejte svůj názor 35 komentářů

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

Na letadlo, na jehož palubě je podle deníku Die Welt 126 cestujících, včetně 21 dětí, už v Moskvě čekala čerstvá posádka, která ho měla dopravit zbytek cesty do Frankfurtu nad Mohanem. Ruské úřady nakonec ale stroji povolily jen přelet nad územím země, nikoliv přistání v Moskvě, s tím, že zde není dostatečná kapacita.

Berlín toto tvrzení ale podle Bildu považuje jen za výmluvu. Krampová-Karrenbauerová na tiskové konferenci v Bonnu poznamenala, že o důvodech ruského rozhodnutí bude ještě určitě v týdnu jednat s německou diplomacií.

Kvůli nečekané situaci hledalo Německo v noci náhradní trasu, a volba nakonec padla na finskou metropoli, kam už posléze odletěli další náhradní piloti. Stroj s evakuovanými tam podle fotografií zveřejněných německým ministerstvem obrany přistál kolem poledne.

Ve Frankfurtu je letadlo očekávané odpoledne. Evakuovaní pak stráví dva týdny v izolaci v kasárnách na letecké základně Germersheim ve spolkové zemi Porýní-Falc, asi 100 kilometrů jižně od Frankfurtu. "Chceme jim tam čas udělat tak jednoduchý a příjemný, jak jen to bude možné," podotkla Krampová-Karrenbauerová.

Ministr zdravotnictví Jens Spahn zase zdůraznil, že nikdo z evakuovaných neměl před startem symptomy nákazy. Přesto je podle něj 14denní izolace z preventivních důvodů nutná. Inkubační doba koronaviru může být totiž právě až dvoutýdenní.

V Německu se zatím nákaza prokázala u sedmi lidí, všichni jsou podle Spahna ve velmi dobrém zdravotním stavu.

Loading...
Vstupte do diskuze (35)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok v Londýně: V mešitě byl pobodán muž

20.02.2020 19:22 Aktualizováno V londýnské mešitě byl dnes odpoledne pobodán starší muž, podle mešity muezzin. Byl převezen se…

Ukrajinské městečko odmítá karanténu pro ohrožené koronavirem

20.02.2020 19:20 Vzbouření vyvolala u obyvatel ukrajinského městečka Novi Sanžary v Poltavské oblasti zpráva, že v…

Rusko vyslalo do kosmu raketu s vojenskou družicí, start se podařil až na…

20.02.2020 15:39 Aktualizováno Vojenská komunikační družice Meridian-M, s kterou dnes z kosmodromu Pleseck na severu Ruska…

Rus Nikulin stane před soudem v USA. Údajný hacker je duševně zdráv, tvrdí…

20.02.2020 10:59 Rus Jevgenij Nikulin, kterého americká prokuratura viní z hackerských útoků, byl uznán příčetným, a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama