Velká Británie hlásí skoro 20 tisíc nově nakažených koronavirem

Británie dnes ohlásila 19.724 nových případů koronaviru za posledních 24 hodin. To je o 2490 nakažených více než v úterý. S covidem-19 v zemi za poslední den zemřelo 137 lidí, což je o šest méně než v úterý, oznámila agentura Reuters. Severní Irsko dnes zároveň oznámilo nová opatření proti šíření koronaviru, která jsou nejpřísnější v celé Británii. Uzavře školy, hospody i restaurace.

Velká Británie
doporučujeme

Britský premiér Boris Johnson dnes odmítl celostátní karanténu v Anglii a opět obhajoval dřívější zavedení třístupňového systému restrikcí, podle něhož mají na různých místech Anglie platit různá omezení, založená na místní epidemické situaci. Ministerský předseda však nevyloučil další zpřísnění, když se nákazu nepodaří zastavit.

Johnson kvůli třístupňovému systému čelí kritice. Někteří odborníci doporučují v Anglii výrazně přísnější opatření, včetně až třítýdenní celostátní karantény, která by podle nich mohla zachránit tisíce životů, píše Reuters.

Počty nových případů v Británii v poslední době rostou, nejvíce se nákaza šíří na severovýchodě a severozápadě země. Město Liverpool už spadá do třetí a nejpřísnější kategorie nového systému, a musely v něm například uzavřít uzavřít restaurace a hospody kromě těch, kde se podává jídlo.

Ústřední vláda v Londýně rozhoduje o restrikcích pouze v Anglii, o opatřeních v Severním Irsku, Skotsku a Walesu činí rozhodnutí regionální vlády.

Severní Irsko dnes podle agentury AP ohlásilo další opatření proti šíření koronaviru. Zatímco školy v této části Spojeného království zůstanou zavřené od pátku dva týdny, bez posezení v hospodách a barech se obyvatelé budou muset obejít čtyři týdny počínaje pátkem. Dále si po osmé hodině večerní už nekoupí alkohol, nebudou moci hromadně sportovat ve vnitřních prostorách, setkávat se bude moci jen menší množství lidí. Lidé si nadále budou moci jídlo z pohostinských zařízení objednat domů nebo si ho tam vyzvedávat, přibližuje opatření list The Guardian.

Severní Irsko, kde žije kolem 1,7 milionu obyvatel, dnes zaregistrovalo rekordní počet 1217 nových infekcí, celkem testy prokázaly koronavirus od začátku pandemie u více než 23.000 obyvatel. Severoirská první ministryně Arlene Fosterová nevyloučila další opatření, pokud to bude nutné.

Rekordní počty nových případů koronaviru hlásí i další části Británie, která má zároveň nejhorší bilanci v počtu úmrtí s covidem-19 v Evropě, s onemocněním tam zemřelo už více než 43.000 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Otázka Gibraltaru je stále nevyřešená. Podle Španělska chybí Británii vůle…

29.10.2020 16:44 Podle španělských diplomatů chybí Británii politická vůle k uzavření dohody, která by od 1. ledna…

Corbyn má pozastavené členství v Labouristické straně, kvůli antisemitismu

29.10.2020 16:07 Britští labouristé pozastavili členství svému bývalému předsedovi Jeremymu Corbynovi kvůli jeho…

Epidemie v Rusku a Polsku se dál zhoršuje, počty nakažených i mrtvých jsou…

29.10.2020 15:21 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo 17.717 nových případů nákazy koronavirem a 366 úmrtí za uplynulý den. Oba údaje…

Verdikt soudu má vážné dopady. EU hrozí Ukrajině pozastavením bezvízového…

29.10.2020 14:14 Evropská unie pohrozila Kyjevu pozastavením bezvízového cestování Ukrajinců do unijních zemí. Je to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama