Muž, který na internetu vyhrožoval násilím americkému prezidentovi Joe Bidenovi a dalším činitelům, byl zastřelen během středeční razie FBI ve státě Utah. Na Craiga Robertsona byl dříve vydán zatykač. K operaci došlo jen pár hodin před plánovanou Bidenovou návštěvou zmíněného státu.
FBI odmítla poskytnout podrobnosti k razii, která proběhla ve městě Provo asi 65 kilometrů na jih od Salt Lake City, uvedla BBC. Robertson se dostal do hledáčku úřadů v březnu, kdy zveřejnil výhrůžky na sociální síti Truth Social, kterou vlastní exprezident Donald Trump, jehož Biden porazil v posledních prezidentských volbách.
Agenti následně navštívili muže, který jim řekl, že příspěvek byl jen snem a konverzaci ukončil slovy: "A dost! Nevracejte se bez zatykače!" Následně pokračoval ve výhrůžkách a sdílel své fotografie v kamufláži používané snipery.
Výhrůžné vzkazy sdílel i na sociální síti Facebook. "Slyšel jsem, že Biden míří do Utahu. Vykopávám starý oblek a oprašuji ostřelovací pušku M24," napsal například. Poslední zprávy zveřejnil v úterý. "Možná se v tomto týdnu proslaví Utah jako místo, kde sniper zastřelil marxistu Bidena," zmínil se Robertson.
Biden ve čtvrtek navštíví Utah poprvé od nástupu do funkce prezidenta, přičemž zavítá do nemocnice pro veterány či na fundraisingovou akci v Park City.
Související
Trumpovi chodil ozbrojený muž po golfovém hřišti. Našly se u něj zbraně
FBI zmařila atentát na Trumpa. Útočníci měli vtrhnout do Bílého domu
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Trump těžce nese výsledky průzkumů. Realita je prý jiná
před 2 hodinami
Princ Andrew může mít problém. Burnham nevylučuje nové vyšetřování
před 3 hodinami
Doživotí. Němci odsoudili Afghánce, který loni vraždil v Mnichově
před 7 hodinami
Ebolu v Kongu se nedaří zastavit. Šéf WHO se o tom přesvědčil osobně
před 8 hodinami
České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019
před 10 hodinami
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
před 11 hodinami
Česko se rozloučilo s výtvarným umělcem Milanem Knížákem
před 12 hodinami
Kyjev čelil dalšímu ničivému útoku. Zemřelo i dítě
před 13 hodinami
Počasí: Příští týden bude tropický, do Česka se opět vrátí vedra
včera
Zalužnyj: Schopnosti Ukrajiny překonávají NATO. Do aliance zřejmě nikdy nevstoupíme
včera
Proč Írán nechce dohodu s USA? Doufá, že Trump v USA na podzim prohraje
včera
V Tanvaldu došlo k útoku nožem. Tři lidé jsou zranění
včera
Soud nařídil zastavit stavbu Trumpova tanečního sálu
včera
Jak Ukrajinci přichází o bydlení? Pokud odejdou z okupovaných oblastí, Rusové jim dům zabaví
včera
Na Blízkém východě vzniká druhé NATO. Saudská Arábie, Turecko a Pákistán uzavřely významnou dohodu
včera
Bratislavským Slovnaftem otřásl výbuch, rafinérii zachvátil požár
včera
Trump se opět pokouší omezit novorozencům práva na občanství
včera
Trump podepsal zavedení nových cel
včera
WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců
včera
Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic
Ukrajinské drony provedly v pátek brzy ráno útok na logistické centrum společnosti Wildberries v ruském Jekatěrinburgu. Tento zásah vyvolal v rozlehlém areálu silný požár a potvrdil rostoucí dosah ukrajinských bezpilotních systémů hluboko v ruském vnitrozemí. Společnost posléze potvrdila, že zasažené zařízení spravuje společný podnik RWB, který řídí veškeré logistické operace.
Zdroj: Libor Novák