Italský ministr vystoupil ze zpožděného vlaku. Lidé žádají jeho rezignaci

Italský ministr zemědělství Francesco Lollobrigida čelí ostré kritice za to, že v úterý nařídil neplánované zastavení zpožděného vysokorychlostního vlaku jen pro to, aby z něj mohl vystoupit. 

Italská železniční společnost potvrdila, že vysokorychlostní vlak Frecciarossa cestující z Říma do Neapole měl téměř dvouhodinové zpoždění a neplánovaně zastavil ve městě Ciampino ležícím v metropolitní oblasti Říma, kde Lollobrigida přestoupil do auta.

Opozice žádá, aby pro incident ze svého postu odstoupil. Lollobrigida však argumentuje tím, že vlak zastavil v době, kdy už měl 111minutové zpoždění, přičemž možnost vystoupit podle jeho slov dostali spolu s ním i ostatní cestující.

Italský deník Il Fatto Quotidiano to ale vyvrátil a napsal, že z vlaku s ministrem vystoupili jen jeden nebo dva jeho zaměstnanci. Italská železniční společnost Trenitalia ale podotkla, že neplánovaná zastávka nezpůsobila žádné další zpoždění ani zvýšené náklady.

Jednapadesátiletý Lollobrigida je prasynovcem legendární italské herečky Giny Lollobrigidy a partnerem sestry italské premiérky Giorgie Meloniové, která je i jeho stranickou kolegyní v pravicovém subjektu Bratlia Itálie.

Související

Více souvisejících

Itálie Francesco Lollobrigida

Aktuálně se děje

před 43 minutami

před 1 hodinou

Kritik Kremlu Alexej Navalnyj

Navalného tým nabízí odměnu za informace, které objasní jeho "vraždu"

Spolupracovníci ruského opozičního vůdce Alexeje Navalného nabízejí odměnu ve výši 20 000 eur za jakékoli informace související s jeho "vraždou" ve vězeňském táboře IK-3 za polárním kruhem. Tuto výzvu adresovali příslušníkům ruské armády, policie, zaměstnancům Federální bezpečnostní služby (FSB), Vyšetřovacího výboru (Sledkem) a prokuratuře.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Moos

Zemřel bývalý ministr dopravy a zakladatel dopravní fakulty Petr Moos

Ve věku 78 let dnes zemřel Petr Moos, vedoucí týmu, který připravoval rozšíření Krajské nemocnice Liberec o objekt Centra urgentní medicíny. V roce 1998 byl ministrem dopravy ČR v Tošovského vládě a jiného založil Fakultu dopravní na Českém vysokém učení technickém v Praze.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

FT: Česko po Evropě shání 1,5 miliardy dolarů na munici pro Ukrajinu. Ví, kde ji koupit

Česká republika se postavila do čela iniciativy usilující o shromáždění 1,5 miliardy dolarů (35 miliard korun) na dělostřeleckou munici pro Ukrajinu. Uvedl to deník Financial Times (FT) s tím, že ve hře je možnost zakoupit munici v zemích mimo EU. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy