Operní pěvkyně Anna Nětrebková reagovala na zrušení svého koncertu v pražském Obecním domě tím, že zdůraznila, že toto rozhodnutí bylo motivováno politickým tlakem. Ve svém prohlášení vyjádřila Nětrebková nespokojenost s cenzurou, kterou považuje za faktor stojící za zrušením vystoupení.
Umělkyně poděkovala agentuře Nachtigall Artists Management, která měla koncert organizovat, za podporu a vyjádřila pochopení pro to, že agentura byla pod tlakem a neměla jinou možnost.
"Bohužel se pro nás neobjevila jiná alternativa," komentovala situaci zpěvačka a vyjádřila vděk agentuře Nachtigall Artists Management. V prohlášení dále uvádí, že Anna Nětrebková je zklamána z toho, že menšina s názory nesouhlasícími s koncertem ovlivnila možnost 1300 vlastníků vstupenek vyjádřit svůj demokratický postoj. Ve výzvě svým fanouškům navrhuje, aby místo toho přišli poslechnout její vystoupení do Vídně, kde podle ní není takový druh cenzury přítomen.
Původně měla Anna Nětrebková vystoupit 16. října v Smetanově síni Obecního domu, který je ve vlastnictví města skrze svou akciovou společnost. Umělkyně ale sama sdělila, že nebude po Obecním domě požadovat žádnou kompenzaci za zrušený koncert. Původně měla vystoupit ve Smetanově síni Obecního domu dne 16. října.
Společnost na facebooku napsala, že nikdo ze zúčastněných se zrušením koncertu nesouhlasí, ale vzhledem k okolnostem, které postupně proměnily čistě umělecký projekt do podoby politických a společenských polemik, se představenstvo s Nachtigall Artists Management s.r.o. dohodlo na jeho odvolání.
"Po náročném třídenním jednání, s přihlédnutím k negativnímu postoji pražské politické reprezentace a emocionálně zjitřené atmosféře se dnes představenstvo Obecního domu dohodlo s agenturou Nachtigall Artists Management s.r.o. na odvolání koncertu Anny Netrebko, který měl proběhnout v pražském Obecním domě dne 16. 10. 2023," píše společnost.
Související
Evropa otevírá dveře ruské propagandě. Prokremelští umělci se vracejí na evropská pódia
Rusko si opět proráží cestu na evropská pódia. Ukrajina bije na poplach
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
včera
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
včera
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
včera
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
včera
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
včera
Konec nadvlády republikánů? Americkou politiku čekají příští rok významné změny, predikuje Pelosiová
včera
Nejvýznamnější vědecké objevy uplynulého roku: Prosakování zlata a bujarý život na místě, kam Slunce nedosáhne
včera
Pátrání po zmizelém letu Malaysia Airlines MH370 se po jedenácti letech obnovuje
včera
Zelenského vystřídá Netanjahu. Míří za Trumpem na Floridu
včera
Konec čekání na řidičák, zelená autonomním vozidlům. Jaké změny přinese rok 2026 v dopravě?
včera
Neobvyklý průzkum: Co si Evropané skutečně myslí o Trumpovi?
včera
Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu
včera
Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským
včera
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
28. prosince 2025 21:50
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
28. prosince 2025 20:28
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno 28. prosince 2025 19:32
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
28. prosince 2025 19:09
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
28. prosince 2025 18:21
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
28. prosince 2025 17:36
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
Nejen francouzští státní představitelé, ale i čeští politici reagují na nedělní smutnou zprávu o smrti legendární herečky Brigitte Bardotové. Lítost projevili premiér Andrej Babiš (ANO) či ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé). Bardotová, která ukončila hereckou kariéru již před čtyřicítkou, zemřela ve věku 91 let.
Zdroj: Jan Hrabě