Madrid - Stále větší počet španělských měst a obcí podniká opatření proti lidem, kteři si nechávají na pláži opuštěné osušky a jiné věci, aby si obsadili dobré místo. Lidem, kteří budou přistižení, hrozí vysoké pokuty.
Na zvyk turistů ze španělských pláží, kteří starými ručníky a dalšími věcmi zabírají místa, jsou místní úřady alergické. Pláže vypadají neupraveně a zanedbaně, upozornil list El País.
Podle něj úřadům došla trpělivost a v řadě letovisek už hrozí turistům pokutami a zkonfiskováním takto odložených věcí.
"Rozhodli jsme se jít o krok dále a dali jsme obecní policii pokyny, aby odstranila věci, které jsou na plážích ponechané jen tak od časného rána a veřejné prostranství tak mění na soukromý pozemek," uvedl José Manuel Prieto, radní města Gandia na středozemním pobřeží Španělska.
Už jen samotné oznámení o přísnějších předpisech údajně stačilo, aby se Gandia zbavila problému, píše deník El País. Turistům, kteří i přes zákaz budou pokračovat v zavedené praxi, hrozí pokuta až do výše 720 euro.
Gandia leží asi 65 kilometrů jižně od Valencie. Zažívá přes léto nárůst v počtu obyvatel z 75 tisíc na 300 tisíc lidí. Podobné opatření zavedla podle listu i další letoviska.
Související
Loď MV Hondius rozhádala celé Španělsko. Madrid ji povolil zakotvit na Kanárských ostrovech
Do údajné snahy USA o vyloučení Španělska se vložilo NATO
Aktuálně se děje
před 32 minutami
Jsou vztahy USA a Íránu definitivně rozbité, nebo je ještě naděje na mír?
před 1 hodinou
Stát lidem nabídne bezúročné úvěry. Na rekonstrukci domu až dva miliony, na byt ani ne polovinu
před 2 hodinami
Diplomacie nedokáže Rusko zastavit, Ukrajina ho proto musí brzdit údery, řekl Zelenskyj
před 3 hodinami
Kallasová: Dynamika války se obrací ve prospěch Ukrajiny, Rusko se ocitá v defenzivě
před 4 hodinami
Právník zabil miliardáře stojícího za slavným seriálem Netflixu. Byl popraven
před 4 hodinami
Zemřel Jan Hraběta, člen legendárních Cimrmanů
před 5 hodinami
Trump podal žalobu proti WSJ. Chce 10 miliard dolarů
před 5 hodinami
Turecko šikanuje Kypr. Organizátor COP31 zablokoval zemi šéfující Radě EU
před 6 hodinami
Na Ukrajině bylo zabito půl milionu ruských vojáků, tvrdí britská rozvědka
před 7 hodinami
Během nechvalně známé debaty v roce 2024 jsem měla strach, že má mrtvici, přiznala Bidenova manželka
před 8 hodinami
Dopadla jako Rakušan. Urbanovou zatím nezvolili do vedení Sněmovny
před 9 hodinami
Američané znovu útočili v Íránu. Možná to budeme muset dokončit, připustil Trump
před 10 hodinami
Počasí do konce týdne: Mohou se objevit i bouřky
včera
Zelenskyj poslal Trumpovi naléhavý dopis
včera
Rusko by mohlo na NATO zaútočit do roka, obává se EU
včera
Vyzbrojte zaměstnance, protivzdušnou obranu si zaplaťte. Rusko vyzvalo banky, aby se o bezpečnost staraly samy
včera
Extrémní počasí spaluje Evropu. Brutální připomínka klimatické krize, varuje OSN
včera
Trump se snaží zajistit, aby po konci v úřadu nemohl být vyšetřován
včera
Kongo devastují bomby i ebola. Situace je kritická, do země poletí ředitel WHO
včera
NASA zveřejnila podrobnosti o chystané základně na Měsíci
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) zveřejnil podrobnosti o robotických modulech, skákajících dronech a vozidlech, které plánuje vyslat na Měsíc v rámci budování trvalé lunární základny. Mezi společnosti vybrané pro konstrukci těchto strojů patří i Blue Origin, vesmírná firma zakladatele Amazonu Jeffa Bezose, dále společnosti Intuitive Machines a Astrobotic. Spojené státy usilují o to, aby američtí astronauti znovu stanuli na povrchu Měsíce ještě před koncem funkčního období prezidenta Donalda Trumpa v roce 2029.
Zdroj: Libor Novák