Proč letos vynechat dovolenou v Chorvatsku a popojet o kousek dál do Černé Hory?

Do Chorvatska jezdí téměř každý, o kousek dál do Černé Hory ale zavítá už jen málokdo. A přitom i tato malá středomořská zemička s více jak 600 tisíci obyvateli nabízí dokonalé prostředí pro dovolenou. Proč letos neskončit v Chorvatsku, ale popojet víc na jih do Černé Hory? (PR článek)

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Černá Hora
doporučujeme

Chorvatsko je plné turistů, a to převážně těch českých. Navíc rok od roku zdražuje, a tak už nepředstavuje levnou dovolenou jako dřív. To samé se ale nedá říct o Černé Hoře.

I přestože Černá Hora má co nabídnout a je skvělou destinací pro celoroční dovolenou, mnozí ji ještě neobjevili, obavy z davů turistů tak zde můžete hodit stranou. Otázkou ale zůstává, na jak dlouho.

Je libo moře, nebo hory? Černá Hora nabízí obojí

Zemi stejně jako Chorvatsko omývá Jadran, o čisté moře a krásné pláže tak nebudete ochuzeni. Těšit se můžete na písečné a oblázkové pláže i na romantická zákoutí. Mezi ty nejoblíbenější, které byste na dovolené neměli minout, patří Slovenska Plaža, Morgen a Jaz. Tu nejvyhlášenější pak najdete u hranic s Albánií, zhruba 13kilometrová pláž je písečná, nabízí dostatek sportovního vyžití a především místa pro odpočinek, hlava na hlavě zde nepanuje ani v hlavní sezóně.

Jen u moře ale zůstávat nemusíte, oblíbené jsou také zájezdy do hor. Místa jako Durmitor a Prokletije ve vás zanechají nezapomenutelné zážitky na celý život. Černohorské hory jsou navíc skvělým místem pro zimní sporty. Na jih Evropy se tak nemusíte vydávat jen za sluníčkem a mořem, ale také za pořádnou lyžovačkou.

Tipy na výlety. Kam na dovolené v Černé Hoře vyrazit?

Pokud do Černé Hory vyrazíte, pak si nenechte ujít i další přírodní krásy v podobě kaňonu řeky Tara a Skadarského jezera. Kaňon je skvělým cílem pro milovníky adrenalinu, vyzkoušet můžete nejen rafting, ale i mnohé jiné akční sporty, ze kterých budou všichni dobrodruzi nadšeni. Obávat se nemusíte ani o svoji bezpečnost, instruktoři vás ve všem dostatečně proškolí.

Skadarské jezero je čtvrtým největším jezerem na Balkánu. Je oblíbenou atrakcí pro místní i zahraniční turisty. Krásná příroda láká k procházkám, k rybolovu i k posezení ve zdejších restauracích.

Z pláže ale nemusíte zavítat jen do přírody, duchovně spočinout můžete například v klášteře Morača nebo u skalního svatostánku Ostrog. Skvělým tipem na výlet je také opevněné město Stari Bar, městečko Ulcinj nebo nedaleké krásy za albánskými hranicemi.

Čím platit na dovolené a jak se domluvit s místními?

Na dovolenou do Černé Hory můžete vyrazit autem, autobusem, vlakem nebo letadlem, pro vstup do země vám postačí platný občanský průkaz. Co se měny a jazyka týká, pak v tomto malém středomořském státě zaplatíte eurem a v pohodě se domluvíte česky. Rodným jazykem je sice černohorština, avšak jedná se o jihoslovanský jazyk stejně jako v případě chorvatštiny.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turisté ničí proslulou památku, Řím přišel s rázným protiopatřením

25.01.2020 18:41 Aktualizováno Slavná římská fontána di Trevi bude kvůli neukázněným turistům ohrazena bariérou. Opatření…

Peru vyhostilo zahraniční turisty. Zdevastovali proslulé Machu Picchu

15.01.2020 16:38 Peruánské úřady zadržely a vyhostily šest zahraničních turistů, kteří poničili dávné město Inků…

Do Osvětimi se hrnou davy turistů. Návštěvnost byla loni rekordní

08.01.2020 13:19 Více než 2,32 milionu lidí z celého světa navštívilo loni bývalý nacistický koncentrační a…

Svoboda cestování: Nejsilnější pasy má Japonsko. Jak si vede ČR?

07.01.2020 16:44 Pokud někdo vášnivě rád cestuje, pak je pro něj nejvýhodnější vlastnit japonský pas, který svému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama