Praha - Vězeňská služba odmítá informace ministerstva spravedlnosti, že by se doživotně odsouzený vězeň Jiří Kajínek pokusil o útěk z věznice Karviná. Mohu vyloučit, že by se po dobu v Karviné pokusil o útěk, řekla v úterý Mediafaxu mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová.
Informace o údajném plánovaném útěku v úterý zveřejnil prostřednictvím některých médií ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS). Odsouzený byl podle mluvčí již asi před měsícem převezen do věznice Mírov. "K přemisťování doživotně odsouzených a dlouhodobě vězněných dochází v nepravidelných intervalech naprosto běžně," vysvětlila mluvčí.
Za informací o pokus o útěk Kajínka z karvinské věznice stojí podle ředitele věznice Květoslava Jordána spoluvězni. "Zaslechl jsem, že někdo ze spoluvězňů vypustil informaci, že Kajínek plánuje útěk. Jde zřejmě o
nějaké vyřizování účtů mezi nimi. Já jsem dostal z generálního ředitelství pokyn zajistit eskortu k převozu na Mírov, ale rotace doživotních vězňů je běžná a tak jsem víc neřešil," řekl Mediafaxu Jordán.
"Sám jsem s ním před odjezdem mluvil, děkoval nám za přístup během pobytu. Nezaznamenal jsem ani náznak toho, že by chtěl utéct. Navíc to z naší věznice ani není možné," dodal ředitel.
Související
Zeman jmenoval 35 nových soudců, obhajoval milost pro Kajínka
Ovčáček prezidentem? Mluvčí představil své priority. O kandidatuře mluví i Kajínek nebo Klausové
Aktuálně se děje
před 22 minutami
Neznám ho, ale bude problém. Trump se nevybíravě pustil do premiéra Grónska
před 1 hodinou
Armagedon, trafika Turkovi... Opozice před hlasováním o důvěře cupuje vládu
před 2 hodinami
Trump trvá na ovládnutí Grónska: Cokoliv jiného než kontrola USA je nepřijatelné
před 3 hodinami
Počasí přispěchá s další ledovkou. Nebezpečí pomine zítra
před 3 hodinami
Strach v Arktidě: Gróňané se děsí budoucnosti pod nadvládou Donalda Trumpa
před 4 hodinami
Dál protestujte, pomoc je na cestě, vzkázal Trump demonstrujícím Íráncům
před 4 hodinami
Bez proudu, vody a tepla v -19. Život v Kyjevě se stává nesnesitelným
před 5 hodinami
Sněmovna v obležení řečníků: Babišova vláda čeká na verdikt o důvěře, počká si na něj hodiny
před 6 hodinami
Islámská republika v krizi: Režim umírá pomalu, ale ke konci má ještě daleko
před 6 hodinami
Rozpad celého státu nebo zhroucení do občanské války. Expert popsal, co se může dál dít v Íránu
před 7 hodinami
2400 mrtvých v Íránu. Teherán dnes plánuje popravovat demonstranty, Trump hrozí tvrdou odplatou
před 8 hodinami
Předpověď počasí na víkend. Mrznout má hlavně v noci, teplejší bude sobota
včera
Britská královna Camilla poprvé popsala napadení ve vlaku
včera
Babišova vláda určila nové zmocněnce. Turek se musí spokojit s dočasným řešením
včera
Augusta po dalším úspěchu na juniorském MS potvrdil konec u dvacítky
včera
Tragédie v rakouských Alpách. Český chlapec spustil lavinu, zraněním podlehl
včera
"Protestujte, pomoc je na cestě." Trump poslal zajímavý vzkaz do Íránu
včera
Výhled meteorologů až do února. Počasí se má vrátit k zimnímu normálu
včera
Žádný internet, žádné hovory. Íránská vláda vypilovala okamžitý informační blackout celého státu k dokonalosti
včera
Hlasování o důvěře: Česko se zaměří na protidronovou obranu. Euro nepřijmeme, prohlásila vláda
Tři měsíce po podzimních volbách, předstoupila nová vláda Andreje Babiše před Poslaneckou sněmovnu se žádostí o vyslovení důvěry. Jednání, které doprovází ostrá debata a rozsáhlá kritika ze strany opozice, by mělo vyvrcholit hlasováním pravděpodobně ve středu ve večerních hodinách. Koaliční kabinet složený z hnutí ANO, SPD a Motoristů má v dolní komoře zajištěnou většinu 108 hlasů, což potvrdil i předseda Sněmovny Tomio Okamura.
Zdroj: Libor Novák