Na D2 je u přechodu na Slovensko opět kolona, ŘSD rozváží vodu

Na dálnici D2 je na přechodu Lanžhot směrem na Slovensko dnes odpoledne znovu asi třicetikilometrová kolona kamionů, informační tabule na dálnici poukazovala na kolaps dopravy. Ředitelství silnic a dálnic řidičům v místě rozváží vodu. ČTK to řekl mluvčí ředitelství Jan Rýdl. Přechod je zhruba od 9:15 uzavřený.

Přidejte svůj názor

Kolona na dálnici D2
doporučujeme

V úterý byl takto přechod uzavřený několikrát, kamiony slovenská strana pouštěla ve vlnách. Kolona v úterý odpoledne dosáhla také až třiceti kilometrů.

Problém je už na hranicích Slovenska s Maďarskem, které zpřísnilo opatření kvůli šíření koronaviru. Kolona dosahovala v úterý zhruba k Rakvicím, dnes už téměř také. Přes Lanžhot se vzhledem situaci na slovenské dálnici v úterý odpoledne dostalo ve vlnách zhruba 100 kamionů, přechod byl jinak uzavřený. Dnes se ale kolona podle mluvčího na Slovensko nepohnula.

"Začali jsme rozvážet vodu. Na každém exitu, na každé SOS hlásce, nejméně každých 500 metrů, skládáme minimálně 40 půllitrových lahví balené vody," řekl Rýdl.

Osobní vozy mají podle informační tabule na dálnici sjíždět na exitu 25 Hustopeče směr na hraniční přechod Hodonín. Informační tabule na dálnici na 43. kilometru řidiče upozorňovala na kolaps dopravy.

Bez výraznějších problémů jsou dva otevřené přechody směrem do Rakouska, které jsou v Jihomoravském kraji, a to Mikulov na Břeclavsku a Hatě na Znojemsku. "Samozřejmě se ale může utvořit nějaká kolona. Je to z provozních důvodů, je úměrná úkonům, které se musí učinit," uvedl už dříve policejní mluvčí Bohumil Malášek.

O půlnoci z neděle na pondělí začal platit zákaz cestování českých občanů kamkoli do zahraničí. Cizinci naopak nesmí do České republiky. Pro přepravu zboží zůstaly hranice otevřené. Z vydaných restrikcí existují výjimky, například pro lidi jezdící přes hranice za prací.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na D1 u Velkého Meziříčí začíná měření rychlosti

06.04.2020 00:42 Úsekové radary od dneška měří rychlost na opravované části dálnice D1 u Velkého Meziříčí.

Kamion uvízl na přejezdu v Tlumačově, řidiči hrozí až osm let

05.04.2020 11:58 Na železničním přejezdu v Tlumačově na Zlínsku uvázl kamion mezi závorami, a to ve chvíli, kdy…

Územní plán Brna počítá s řadou nových tramvajových tratí

05.04.2020 06:22 Návrh územního plánu Brna, který město představilo před týdnem, obsahuje řadu plánovaných…

Hořící kamion zablokoval provoz na Pražském okruhu

04.04.2020 11:01 Požár kamionu dnes dopoledne zhruba na půl hodiny zcela zablokoval provoz na 18. kilometru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy