Praha - Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš ve čtvrtek přednáškou egyptologa Miroslava Bárty na téma Vývoj civilizací včera a dnes zahájí činnost avizovaného think-tanku. Elektronická pozvánka adresovaná zástupcům akademické, veřejné a podnikatelské sféry uvádí, že hnutí ANO má zájem na prohlubování celospolečenské diskuse o směřování české i evropské politiky.
Podrobnosti o Institutu pro politiku a společnost chce ANO představit novinářům ve čtvrtek odpoledne, řekla ČTK mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.
Večer na Žofíně otevře Babiš společně s kandidátkou na pražskou primátorku Adrianou Krnáčovou. O významu think-tanků v moderní společnosti pak bude mluvit Kenneth Maly z univerzity ve městě La Crosse ve Wisconsinu.
Babiš o prázdninách deníku Právo řekl, že institut bude prezentovat liberální hodnoty, klíčová pro něj bude orientace na Evropskou unii. Zázemí v podobě think-tanků, které vzdělávají členy a pořádají konference, si vybudovala většina českých parlamentních stran.
Související
Babiš vyřešil střet zájmů. Vložil akcie Agrofertu do svěřenského fondu RSVP Trust
50 tisíc bytů ročně, více migrantů, revize emisních povolenek. Babiš představil hospodářskou strategii Česka
Aktuálně se děje
včera
Co v praxi změní soudní rozhodnutí o zrušení cel? Návrat do normálu se ani zdaleka nekoná
včera
Původní cla platí, oznámil Trump a obratem zavedl další. Soudce označil za hlupáky
včera
Babiš vyřešil střet zájmů. Vložil akcie Agrofertu do svěřenského fondu RSVP Trust
včera
„Vítězství amerického lidu.“ Rozhodnutí soudu oslavují demokraté i republikáni
včera
Nejvyšší soud Spojených států zrušil Trumpova cla
včera
Může boj s extrémním počasím fungovat? Stačilo málo a nedaleký stát zachránil tisíce lidských životů
včera
Hamás volí nového vůdce. Hlasuje se v Pásmu Gazy, na Západním břehu Jordánu i v zahraničí
včera
Proč se plán Francie a Německa na stavbu stíhačky budoucnosti rozpadá? Problém je v požadavcích i velení
včera
Zelenskyj: Kyjev je v rámci snah o ukončení války připraven k velkému kompromisu
včera
Policie králova bratra Andrewa propustila, vyhráno ale nemá. Co jej teď čeká?
včera
50 tisíc bytů ročně, více migrantů, revize emisních povolenek. Babiš představil hospodářskou strategii Česka
včera
Trump se směje, v Evropě padají hlavy. Následky zveřejněných Epsteinových spisů naráží na propastné rozdíly
včera
Opevňuje jaderná pracoviště, schovává podzemní komplexy. Írán se horlivě připravuje na válku s USA
včera
Trumpova administrativa hrozí Evropě odvetou, pokud bude upřednostňovat domácí výrobce zbraní
včera
Írán může čelit stovkám amerických náletů denně. Na jadernou dohodu dostal 10 dní
včera
Británií hýbe největší skandál od smrti Diany. Král se od svého bratra distancoval
včera
Předpověď počasí na víkend. Srážky změní skupenství
19. února 2026 22:20
Bývalý princ Andrew je opět na svobodě. Vyšetřování ale pokračuje
19. února 2026 21:26
Muž mohl mít na svědomí tři životy. Napadl taxikářku, pak se srazil s autem
19. února 2026 20:43
Estébáci pronásledovali herce Töpfera. Policie je po letech obvinila
Policie v úterý informovala o případu, který se týká osoby známého herce Tomáše Topfera. Kriminalisté obvinili několik osob podezřelých z toho, že za minulého režimu ve službách Státní bezpečnosti (StB) pronásledovali Töpfera.
Zdroj: Jan Hrabě