Praha - Internetové stránky ČSSD čelí útoku hackerů, ráno byly kvůli tomu nedostupné, dopoledne po technickém posílení začaly opět fungovat.
Útočníci se zřejmě pokoušeli nějakým způsobem upravit jejich obsah, nebo web alespoň vyřadit z provozu. Systém byl proti podobným útokům zabezpečen, strana nicméně z bezpečnostních důvodů nechala vypnout server. Později po posílení stránek ČSSD web znovu spustila. "Může se ale stát, že dnes bude mít web výpadky," řekl ČTK mluvčí sociálních demokratů Michal Kačírek.
"Podle informací, které mám od firmy, která se stará o provoz našich webových stránek, všechny indicie nasvědčují, že se jedná o cílený a organizovaný útok," uvedl Kačírek. Technici podle něj nechali z bezpečnostních důvodů vypnout server a snažili se lokalizovat útočníky.
Hackeři se podle Kačírka zřejmě pokusili dostat k možnosti upravit stránky ČSSD. "Když se to nepodařilo, tak alespoň náš server přetížit prostřednictvím DDoS útoků," řekl. Aby se přetížení stránek vyhnuli, posílili technici jejich systém, potom byl web znovu spuštěn.
"Ať už se jednalo o hackerských útok, který byl zmiňován jako první, nebo o DoS či DDoS útok, o kterém se mluvilo později, v obou případech jde o to, zda a jak byly webové stránky a hosting samotný zabezpečeny. Je na každém provozovateli webové služby, aby si vyhodnotil, na kolik bude mít výpadek jeho služby dopad, ať už finanční nebo reputační, a odpovídající bezpečnostní technologii nasadil," uvedl bezpečnostní odborník společnosti Check Point David Řeháček.
Související
Maláčová definitivně skončila v čele SOCDEM. Novým předsedou je Nedvěd
Problémy SOCDEM s Lidovým domem pokračují. Soud rozhodl ve prospěch Altnerových
Aktuálně se děje
včera
Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov
včera
Írán už nedokáže obohacovat uran, není jasné, kdo zemi vede, řekl Netanjahu. Nevyloučil pozemní invazi
včera
Ostře sledovaná návštěva se odkládá. Trump kvůli Íránu do Číny zatím nepojede
včera
Babiš asi dokáže v NATO lépe vysvětlit, proč Česko neinvestuje do obrany, poznamenal ironicky Pavel
včera
Summit Evropské unie průlom nepřinesl. Maďarsko a Slovensko se přesvědčit nepodařilo
včera
Kuba se kvůli ropné blokádě ocitá na hraně úplného kolapsu
včera
„Likvidace padouchů něco stojí.“ Hegseth odmítl upřesnit, kdy USA ukončí válku s Íránem
včera
Největší rezervy zemního plynu na světě. Gigantické ložisko South Pars je světový unikát
včera
Trump tvrdí, že o útocích na South Pars USA nevěděly. Pomáhaly je přitom zrealizovat, píše CNN
včera
BBC: Evropská unie se nepoučila. Zaspala a probudila se v další energetické krizi
včera
Válka s Íránem stojí USA astronomické částky
včera
Trump hrozí Íránu zničením největšího pole zemního plynu na světě
včera
Nepochopitelný útok, který ničí trhy. Babiš reaguje na izraelské údery
včera
Trump podlehl lobbistům, Írán nechystal 11. září ani Pearl Harbor, říká končící šéf protiteroristického oddělení
včera
Koubek zveřejnil svoji první nominaci. Na baráž s Irskem se Šulcem, Daridou i Klimentem
včera
Bude to nejlepší. Babiš vysvětlil, proč nechce Pavla na summitu NATO
včera
Trump svalil vinu na Izrael. Američané prý o útoku na ropné pole nevěděli
včera
Počasí v příštím týdnu ovlivní změna. Nastane po pondělku
18. března 2026 22:03
Sbormistr narazil u soudu. Předběžné opatření komplikuje televizní vysílání
18. března 2026 21:31
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
Už dříve bylo známo, že v roce 2028 se po 12 letech uskuteční Světový pohár, hokejový turnaj s nejlepšími hokejisty světa organizovaný kanadsko-americkou NHL. Nyní přišli zástupci nejslavnější hokejové soutěže na světě s velice zajímavou informací pro české hokejové fanoušky. Kromě dvou kanadských měst Calgary a Edmontonu se očekávaný hokejový svátek uskuteční i v Praze. Rozhodnutí o tom padlo na zasedání generálních manažerů v Palm Beach na Floridě.
Zdroj: David Holub