
Praha – Velké cíle má nová strana Realisté, která vznikla kolem politologa Petra Robejška. Partaj hodlá být nejsilnějším subjektem české pravice,ve volbách by prý mohla získat 20 procent hlasů.
Na tiskové konferenci to dnes oznámili Robejšek a tajemník strany Michal Moroz. Politolog připomněl, že podle průzkumů je v Česku 25 procent voličů, kteří chtějí jít k volbám, ale žádná ze stran je neoslovuje natolik, aby jí dali hlas. Je proto přesvědčen, že právě tyto voliče Realisté mohou oslovit.
Potenciál jeho strany se podle něj bude zvyšovat s rostoucí nespokojeností s vládou a se slabou opozicí. „Když se podíváte na stav současné vládnoucí koalice a obecně na stav české politické scény i na kritické události okolo pana (vicepremiéra a předsedy ANO Andreje) Babiše v posledních dnech, tak bych se nedivil voličům, kdyby byli ještě více zklamáni, než byli předtím," řekl.
Své krajské lídry pro sněmovní volby chtějí Realisté představit v polovině května. Robejšek zatím nedokáže říct, zda i on bude stát v čele kandidátky v některém z krajů. Podle něj je na personální otázky příliš brzy.
Realisty ze svého soukromého majetku podporuje spolumajitel společnosti Penta Marek Dospiva. Je to tak jedna ze stran, které podporují čeští miliardáři. Babiš stojí v čele hnutí ANO, Pavel Sehnal letos obnovil Občanskou demokratickoui alianci (ODA).
Strana dnes v Praze zahájila cestu po regionech, během níž se chce v nadcházejících týdnech představit voličům. Počátkem dubna by Realisté měli představit svůj volební program, který by se měl zaměřit na ochranu národních zájmů. Za jeden ze stěžejních bodů programu Robejšek označil zavedení rovné daně.
Aktualizováno před 53 minutami
Bek vystoupil na sudetoněmeckém sjezdu, vyzval k práci na míru
Související

Robejškovi Realisté definitivně končí

Podezřelé volební kampaně? Úřad proklepne šest stran, poprvé pošle přímé kontroly
Realisté (strana) , Petr Robejšek
Aktuálně se děje
před 3 minutami

Ruská ropná rafinérie čelila útoku dronů, protivzdušná obrana byla úspěšná
před 24 minutami

Prigožin varoval Kreml, který se ho údajně snaží umlčet
Aktualizováno před 53 minutami

Bek vystoupil na sudetoněmeckém sjezdu, vyzval k práci na míru
před 1 hodinou

Vláda se chystá zvýšit rodičovský příspěvek, potvrdil Jurečka
před 2 hodinami

Lotyši trápili po Švédech i Kanadu, nakonec padli. Německo má první medaili z MS po 70 letech
před 2 hodinami

Turci volí prezidenta. Erdogan se modlí, Kilicdaroglu ještě věří
před 2 hodinami

Hrozba požárů kvůli suchu se rozšiřuje na další území, rozhodli meteorologové
před 3 hodinami

Ruský raketový útok na nemocnici v Dnipru má čtyři potvrzené oběti
před 3 hodinami

V Rusku se mění tón veřejné debaty. Režim chce, aby lidé více přispěli k válečnému úsilí
před 4 hodinami

V Mostě zemřelo předškolní dítě, zřejmě je obětí incidentu mezi dvěma muži
před 4 hodinami

Ukrajinští emigranti si v meziválečné Praze založili básnickou školu, podporoval ji i Masaryk
před 4 hodinami

Moskva s těžkostmi počítá. Přesto by po porážce na Ukrajině hrozil rozpad federace, míní norský analytik
před 4 hodinami

Španělé chtějí do vesmíru, chystají se otestovat suborbitální raketu
před 5 hodinami

Putin nařídil posílení ochrany hranic. Do Ruska v týdnu vpadli partyzáni
před 5 hodinami

Kyjev čelil dalšímu ruskému útoku, nejméně jeden člověk zemřel
před 6 hodinami

Tragická noc na Karlovarsku. Při dvou nehodách zemřelo pět lidí
před 6 hodinami

Biden a McCarthy se dohodli na zvýšení dluhového stropu USA
před 7 hodinami

Letní počasí garantováno. Příští víkend budou teploty atakovat třicítku
včera

Influencer zemřel po živém vysílání soutěže v pití čínského alkoholu
včera
Hrozí eskalace války na "dosud nevídanou úroveň", varoval ruský diplomat
Západ dodávkami zbraní Ukrajině riskuje eskalaci konfliktu na dosud nevídanou úroveň, prohlásil Andrej Kelin, ruský velvyslanec ve Velké Británii. Moskva má podle jeho slov stále enormní prostředky, které zatím nevyužila.
Zdroj: Jan Hrabě