Praha - Členové Babišova kabinetu budou od dnešního večera přednášet na pražské Vysoké škole ekonomické (VŠE). Sérii přednášek s názvem Hospodářská politika pohledem jejích tvůrců zahájí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Jako poslední vystoupí na VŠE 10. května premiér Andrej Babiš a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.
Na sérii přednášek se vláda dohodla s děkanem Národohospodářské fakulty VŠE Miroslavem Ševčíkem.
Škola označuje vystoupení ministrů na zvláštním kurzu za příležitost pro ty, kdo chtějí vidět do procesu tvorby české hospodářské politiky a do jejího zákulisí. Úřad vlády v tiskové zprávě napsal, že vystoupení ministrů doplní vybraní akademičtí pracovníci fakulty a že škola bude předem informována o obsahu přednášek. Součástí přednášek má být i odborná diskuse ministrů se studenty.
Studenti proti vypsání přednášek protestovali. V petici zveřejněné na internetu vyjadřovali obavy, že jim bude prezentován jen jeden názorový proud, což je podle nich nepřípustné v době jen několik měsíců před komunálními a senátními volbami. Podle autorů petice by VŠE měla být nestranická a názorově neutrální.
Petici dosud podepsalo 502 lidí. Většina podpisů se objevila na konci března krátce po zveřejnění informace o vypsání přednášek, další signatáři se ale stále připojují. Dnes dopoledne přibyly zatím poslední tři podpisy.
Související
Vláda zakázala prodej HHC, řešila novelu cizineckého zákona
Žádné výmluvy a výjimky. Trumpova Amerika reaguje na české obranné výdaje
Aktuálně se děje
před 37 minutami
Mohou íránské rakety doletět až do Londýna, Prahy nebo Paříže? Teherán světu skutečný dostřel tajil
před 1 hodinou
Trump: USA a Írán jednají o mírovém plánu, Modžtaba Chameneí je možná mrtvý
před 3 hodinami
Eskalace zrychluje, únikových cest ubývá. Možnosti ukončení války v Íránu se dramaticky zužují
před 4 hodinami
Kubánská armáda je připravena na případnou americkou agresi, vzkazuje Trumpovi Havana
před 5 hodinami
Ceny ropy začaly po Trumpově oznámení prudce klesat
před 6 hodinami
WP: Ruští agenti chtěli uskutečnit falešný pokus o atentát na Orbána, aby vyhrál volby
před 7 hodinami
Okamura chce zrušit „podraz na občany i firmy“. Koalice předloží návrh na zrušení části poplatků za ČT a Rozhlas
před 7 hodinami
Írán má v ruce mocnou zbraň. Útokem na odsolovací stanice může rozvrátit celý Blízký východ
před 8 hodinami
Trump nečekaně ustoupil z ultimáta Íránu. Útoky odložil
před 9 hodinami
Rutte věří, že se evropské státy připojí k Trumpově válce proti Íránu
před 10 hodinami
Takové počasí historie nepamatuje. Příští rok otřese globálními statistikami, varuje WMO
před 11 hodinami
Politico: Budapešť funguje jako přímý informační kanál pro Kreml. EU vylučuje Maďarsko z citlivých diskusí
před 12 hodinami
IEA: Situace na světových energetických trzích překonává největší krize moderní historie
před 12 hodinami
Benzin na příděl? Svět čelí větší hrozbě než za velké ropné krize, hrozí výrazné zdražování potravin i paliv
před 14 hodinami
Počasí se v týdnu promění. Přes Česko přejde studená fronta
včera
Norská princezna v dokumentech o Epsteinovi. Zmanipuloval mě, tvrdí
včera
Velikonoce i letos ovlivní důchody. Tři výplatní termíny budou jiné
včera
Norrise poctil prezident Trump. Byl to skvělý chlap, ocenil herce
včera
Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku
včera
Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník
Tragické následky má nedělní nehoda na Kolínsku ve středních Čechách. Jeden člověk nepřežil havárii osobního auta, další dva lidé utrpěli zranění. Příčina události je předmětem vyšetřování. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.
Zdroj: Jan Hrabě