Protivládní demonstrace namířené vůči samotnému předsedovi vlády Andreji Babišovi (ANO) dělají řadu starostí. Nicméně v krátkém vyjádření do televize Babiš podpořil demokratickou možnost vyjádřit svůj názor.
Na Letné v Praze se sešlo více než čtvrt miliónu lidí. Akcí prozatím vyvrcholila série demonstrací, kterou vyprovokovalo jmenování Marie Benešové (nestr. za ANO) do křesla ministryně spravedlnosti. Benešová dlouhodobě bagatelizovala trestní stíhání premiéra Babiše, a tudíž není podle demonstrantů není zárukou nezavilosti justice a žádají její odvolání.
Andrej Babiš okomentoval demonstrace ve vyjádření pro Českou televizi. „No tak to je skvělé, že máme demokracii, že můžou lidi vyjádřit svůj názor,“ uvedl Babiš.
Redaktorka České televize chtěla zjistit více informací a zareagovala provokativním dotazem. „Tvrdí, že společně s prezidentem vytváříte prostředí arogance moci, mimo jiné tedy,“ chtěla slyšet Babišovo vyjádření redaktorka.
„Já si myslím, že nejsem arogantní. Já to akceptuju a nemám co k tomu říct. Mějte se hezky, na shledanou,“ vysvětlil situaci ze svého pohledu trestně stíhaný premiér a terč demonstrantů, kteří zaplnili jednu z největších ploch v Praze.
Další demonstrace je ohlášena na 16. listopadu, nicméně organizátoři nevyloučili ani dřívější akci.
Související
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
Babiš zakončil asijskou pracovní cestu. V Uzbekistánu se snažil pomoci českým firmám
Andrej Babiš , demonstrace proti Babišovi (Praha, Letná 23. 6. 2019) , Česká televize
Aktuálně se děje
včera
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
včera
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
včera
Topolánek potěšil příznivce. Naznačil, že vážnou nemoc nejspíš překoná
Aktualizováno včera
Varování se naplnilo. Hoří v Českém Švýcarsku, platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Ministerstvo reaguje na obavy zaměstnavatelů kvůli jednotnému hlášení
včera
Znechucený Trump znovu požaduje vyhazov moderátora Kimmela
včera
Američané po Merzově kritice stáhnou tisíce vojáků z Německa
včera
Trable pro reprezentaci. Špačkovi skončila sezóna, Hronka čeká magnetická rezonance
včera
Pavel má nového spolupracovníka, působil v Černínském paláci
včera
Češi mají co vysvětlovat. Lotyši nechápou povolení pro Ficovu cestu do Moskvy
včera
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
včera
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
včera
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
včera
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
včera
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
včera
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
včera
Trump se rozhodl zasáhnout evropskou ekonomiku. Zvyšuje cla na dovoz aut z EU
včera
Předčasný letní víkend. Předpověď se nezměnila, očekává se slunečno a teplo
1. května 2026 21:57
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
1. května 2026 21:05
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
Koncem dubna se potvrdilo to, o čem se v tuzemském hokejovém prostředí spekulovalo už delší dobu. Novým trenérem hokejové Sparty se stává Patrik Augusta, bývalý úspěšný trenér hokejových reprezentantů do 20 let. Spolu s ním budou nový sparťanský realizační tým tvořit asistenti Ladislav Šmíd a Tomáš Netík. Brankáře pak nově bude mít na starosti Michal Neuvirth. Šestapadesátiletý Augusta má sparťany vést alespoň dva roky, neboť právě na tak dlouho dobu s pražským klubem podepsal smlouvu.
Zdroj: David Holub