Praha - Poslanec Jiří Oliva je vhodným kandidátem na obsazení postu místopředsedy Poslanecké sněmovny. V pátek to Mediafaxu potvrdil šéf poslaneckého klubu TOP 09 a STAN Petr Gazdík.
"Už na předchozím jednání klubu se jevilo, že je Jiří Oliva nejvhodnějším kandidátem na post místopředsedy sněmovny. Lhůta uplynula dnes a žádný další kandidát se neobjevil," řekl Mediafaxu Gazdík.Dodal, že právem předsedy klubu je navrhnout kandidáta, proto navrhne právě Olivu. "Věřím, že toto mé rozhodnutí potvrdí klub na úterním jednání,“ dodal.Post místopředsedy dolní komory uvolnila Vlasta Parkanová (TOP 09), která na něj rezignovala kvůli vyšetřování kolem armádních letadel CASA, do které má být údajně zapletena.Tým vedení sněmovny je oproti těsně povolebnímu stavu v této chvíli poloviční. Předsedkyní sněmovny je nadále Miroslava Němcová (ODS) a místopředsedou Lubomír Zaorálek (ČSSD). Volné je naopak místo po Kateřině Klasnové (VV), která se místopředsednického postu vzdala po vystoupení své strany z vlády, a právě po Parkanové.
Související
Rozhodnuto: Jiří Oliva (TOP 09) nahradil stíhanou Parkanovou ve vedení sněmovny
Sněmovna by se mohla dočkat nového místopředsedy
Aktuálně se děje
před 59 minutami
Kuba čelí kvůli zadržení Madura jednomu z nejobtížnějších období moderní historie
před 1 hodinou
Machadová s Trumpem od pádu Madura nemluvila. Její šance na vedení Venezuely jsou mizivé
před 3 hodinami
Předpověď počasí do konce ledna. Meteorologové očekávají oteplování
včera
Smutná zpráva v úvodu roku. Zemřel kněz Miloslav Fiala
včera
Čeští hokejoví junioři přehráli Kanadu a po třech letech si zahrají na MS o zlato
včera
Útočník z obchodního centra v Hradci Králové míří do vazby
včera
Maduro se cítí nevinen. Jsem venezuelský prezident, hlásal před soudem
včera
Babišova vláda si schválila program. Cílem je prosperující a stabilní Česko
včera
Policie vyšetřuje vraždu na Strakonicku. Část těla hledali potápěči v řece
včera
Mrazy budou i nadále silné. Meteorologové prodloužili varování
včera
Grónský premiér vyzval Trumpa, aby přestal s nátlakem a konečně se vzdal fantazií o anexi
včera
"To, co předvádí SPD, je nechutné." Fiala za výroky o Vrběticích schytává kritiku od ANO i opozice
včera
Obrněná vozidla a vrtulníky převážejí Madura do soudní síně
včera
Odporné, zhodnotilo za potlesku veřejnosti Okamurův projev litvínovské ANO. Babiš jej brání
včera
Místo, kde drží Madura, má k luxusu daleko. Na soudní líčení čekají najatí profesionálové
včera
Táhla kotvu po dně, dokud nenarazila na kabely. Finsko zadrželo sabotážní loď plující z Ruska
včera
Strach narůstá. Trump po Venezuele potvrdil zájem o Grónsko, Británie nepotvrdila, že by jeho anexi odsoudila
včera
Moskevské vysílání, udeřil Kupka. Fiala z SPD zpochybňoval ruskou vinu za Vrbětice
včera
Trumpův zásah ve Venezuele ztrapnil ruskou armádu. Další na řadě by měl být Putin, naznačil Zelenskyj
včera
Venezuela disponuje největšími zásobami ropy na světě. Trump je chce využít, čeká jej ale tvrdý střet s realitou
Snaha prezidenta USA Donalda Trumpa o návrat amerických ropných gigantů do Venezuely naráží na realitu zdecimované infrastruktury a politické nestability. Přestože země disponuje největšími prokázanými zásobami ropy na světě, odborníci varují, že cesta k obnově těžby bude extrémně nákladná a riskantní. Trump sází na to, že největší americké společnosti zainvestují miliardy dolarů do oprav systému, který byl za vlády socialistů úmyslně zanedbáván a rozkrádán.
Zdroj: Libor Novák