Olomouc - V souvislosti s případy otrávení metylalkoholem celníci během středy zkontrolovali v Olomouckém a Zlínském kraji celkem 40 provozoven a zajistili bezmála 80 litrů lihovin. Informovala o tom mluvčí celního ředitelství Marie Bortlová.
Celníci ve středu kontrolovali zdanění a značení lihovin v restauracích, bufetech a ve stáncích na různých místech Olomouckého a Zlínského kraje. Překontrolovali 40 provozoven a zajistili více než 80 litrů lihovin. Zajištěné lihoviny nebyly buď správně značené, nebo řádně zdaněné.„Celníci odebrali vzorky a v současnosti jsou zaslány k analýze do celně technické laboratoře. Kontroly celníků probíhají ve spolupráci se státními kontrolními orgány,“ uvedla mluvčí.V nočních hodinách celníci zahájili informační kampaň, kde sdělovali provozovatelům jednotlivých subjektů mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky. Navštívili tak více než 150 provozoven.Mimořádné opatření najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví České republiky http://www.mzcr.cz/dokumenty/ministerstvo-zdravotnictvi-vyhlasilo-mimoradne-opatreni-v-souvislosti-s-rostouci_6749_1.html
Související
Odsouzený z metanolové kauzy neuspěl s ústavní stížností, dostal 7 let
Vrchní soud potvrdil většinu trestů hlavní větve metanolové kauzy
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Ukrajinské střely Flamingo pronikly hluboko do ruského vnitrozemí, zasáhly továrnu na drony
před 2 hodinami
Trump: Teheránu trvalo vyjednávání o dohodě příliš dlouho, bude za to muset zaplatit
před 2 hodinami
Belfast v plamenech. Po brutálním útoku migranta vyšli naštvaní lidé do ulic, vypukly nepokoje
před 3 hodinami
USA se pomstily za sestřelený vrtulník Apache
před 4 hodinami
Lidé Trumpovi nevěří. USA jako spojence vnímá jen každý desátý Evropan
před 5 hodinami
Trump a Netanjahu věřili, že porážka Íránu Blízký východ změní. Vše je ale úplně jinak
před 6 hodinami
Policie pokročila s vyšetřováním střelby v Poleradech. Taxikáři hrozí až 10 let
před 7 hodinami
Počasí se ochladí. Dorazí i vytrvalejší deště
včera
Nová proruská bulharská vláda zastaví veškeré dodávky zbraní na Ukrajinu
včera
Při výbuchu auta v Moskvě údajně zahynul ruský generál
včera
EU chce zakázat vstup všem Rusům, kteří od začátku války sloužili v armádě
včera
Lukašenko odmítl poslat běloruské vojáky na Ukrajinu: Nebudeme potravou pro děla
včera
Tajnůstkářství, nedůvěra, testování loajality. Co se děje v Pentagonu pod vedením Hegsetha?
včera
Netanjahu v kleštích. Izraelci požadují masivní údery na Libanon, tím by naštval Trumpa
včera
Zelenskyj je přesvědčen, že NATO Ukrajinu potřebuje
včera
Izraelská armáda nařídila evakuaci pátého největšího města Libanonu
včera
Uživatelé v EU mají smůlu. Apple jim přepracovanou Siri s umělou inteligencí nedodá
včera
Trumpa na zápase NBA vypískali. Během utkání usnul
včera
Izrael bez obvinění už 500 dní vězní významného lékaře. Přemístil ho na samotku, kde si ani nelehne
včera
Na frontě se mu nedaří, ve světě čelí rostoucí izolaci. Zelenskyj popsal bezútěšnou pozici Ruska
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se během rozhovoru v Londýně projevoval velmi optimisticky. Více než čtyři roky od začátku ruské invaze vyjádřil přesvědčení, že největší evropský konflikt od roku 1945 se začíná pomalu obracet ve prospěch Kyjeva. Současná vojenská situace je podle něj pro ukrajinskou stranu nejslibnější za poslední dva a půl roku. Ačkoliv nelze tvrdit, že by Rusko válku přímo prohrávalo, podle ukrajinského vůdce ztrácí okupační vojska iniciativu na bojišti doslova den za dnem.
Zdroj: Libor Novák