Praha – Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) by měl na ministerstvu pomalu balit kufry. Lhal voličům ohledně pokut kvůli nefunkčnímu registru vozidel. Firma ATS-Telcom nejspíš nezaplatí ani korunu. Píše o tom Týden.cz.
Ministr Dobeš (LIDEM) ještě v červenci mluvil o desetimilionových pokutách pro firmu ATS-Telcom, která zpackaný registr vytvořila. Jenže právníci ministerstva rozebrali smlouvu s touto společností a zjistili šokující informaci. Smlouva je krajně nevýhodná.„Za všechno může krajně nevýhodná smlouva, kterou ministerstvo s danou společností podepsalo. Ta totiž neumožňuje pokutovat firmu ATS-Telcom za nefunkčnost systému, ale pouze za jeho nedodání. A jelikož firma registr dodala, i když značně nestabilní, ministerstvo má nyní nulové šance ji jakkoli postihnout,“ píše Týden.cz.Tyto informace serveru potvrdil sám ministr dopravy: "Ano máte dobré informace. V tuto chvíli problematiku ještě šetří nezávislý audit, ale už teď lze říci, že u termínů, kdy registr sice běžel, ale neumožňoval správný výkon agendy, žádná sankce možná nebude. Doufáme, že bychom ji mohli uplatnit alespoň u několika dnů, kdy systém nešel vůbec kvůli nedostatečné infrastruktuře. Tam to stále teoreticky možné je."Dobeš slíbil v době, kdy registr nefungoval, že odejde, pokud se projekt nepovede nahodit. To se sice podařilo, ale v systému zůstalo mnoho chyb, které se budou ještě dlouho opravovat. Hlavní problém pro ministra ale je v onom slibu, že firma ATS-Telcom bude za nedostatky systému pykat v podobě obrovských pokut.Ty ale teď nejspíš nebudou uděleny a je jasné, že ministr, nejspíš nevědomky, lhal. To ale nic nemění na tom, že by v tomto případě měla padnout otázka politické odpovědnosti. Zda ministr dopravy odejde, není jisté. V minulosti po jeho odchodu volala šéfka LIDEM Karolína Peake a je možné, že zjištění využije k tlaku na odchod ministra z vlastní strany.
Související
Exministr Dobeš chce do vesmíru, už má monstr-projekt
Peake a Bárta se zhádali přímo u Moravce. Kvůli Nagyové
Pavel Dobeš , registr silničních vozidel
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Napadení před hernou v Chebu vyšetřuje policie. Jeden z mužů utrpěl vážná zranění
před 1 hodinou
Curleři si připsali první výhru, Indráčková historický zápis. V akci byl i český sáňkař
před 1 hodinou
Trump nechápe, že se na olympiádě bučelo na Vance. Lidé ho prý mají rádi
před 2 hodinami
Výhled počasí na příští víkend. Do Česka dorazí ochlazení
včera
Na jihu Čech v týdnu došlo ke slabému zemětřesení
včera
Na olympiádě se šíří mezi hokejistkami norovirus. Po Finkách trápí i Švýcarky
včera
Kanadu zasáhla nevídaná tragédie. Zemřeli talentovaní hokejisté
včera
Opravdová hvězda, prohlásil prezident Pavel o Brejchové
včera
Babiš se domnívá, že mírová jednání o Ukrajině se blíží ke zdárnému konci
včera
Zabystřan ve sjezdu zajel olympijské maximum, Janatová ve skiatlonu v TOP 10
včera
Počasí způsobilo oblevu. Sněhu ubylo i na horách, ukazují data
včera
Pohonné hmoty v Česku zdražily, ceny mají stoupat i nadále
včera
Policie objasnila podvod s elektronikou. Škoda činí několik miliard
včera
Hokejový tým se musí obejít bez Zachy z NHL. Přijet má sparťan Chlapík
včera
Babiš chtěl Turkovi zakázat sociální sítě, pokud by byl ministrem
včera
Sáblíková učinila nejtěžší rozhodnutí v životě. Kvůli nemoci nebude na startu závodu na 3000 metrů
včera
Američané chtějí konec války na Ukrajině do léta, prozradil Zelenskyj
včera
ZOH: Snowboardistovi Hronešovi se do finále big airu nepodařilo kvalifikovat
včera
Lipavský se ptá Babiše na Epsteinovu kauzu. Navrhuje české vyšetřování
včera
Olympiáda začala. Slavnostní zahájení nabídlo silné okamžiky i propojení se čtyřmi středisky
Po mnoha slavnostních ceremoniálech z předešlých her si člověk možná říká, že organizátoři už nemají diváky po celém světě čím překvapit a učinit na nich cokoli historického, díky čemuž by si danou olympiádu člověk na první dobrou pamatoval. Oproti posledním letním olympijským hrám v Paříži se jednalo o střídmé zahájení bez velkých kontroverzí a s tradičním představením všeho, co k pořadatelské zemi patří. Poprvé zahájení nabídlo synchronizované propojení se čtyřmi olympijskými středisky najednou a mezi vrcholy patřily výstupy Mariah Carey či Andrey Bocelliho.
Zdroj: David Holub