Praha - Senátorský klub ČSSD ve středu navrhne podle očekávání na post předsedy Senátu současného šéfa Milana Štěcha, jako místopředsedové ho za stranu doplní Alena Gajdůšková a Zdeněk Škromach. Rozhodnutí klubu sdělil před jednáním Senátu jeho předseda Petr Vícha.
Ve vedení horní parlamentní komory se tedy, co se týče kandidátů sociálně demokratické strany, nic nemění.
Stávající předseda Senátu Milan Štěch doplnil, že během první schůze v novém funkčním období se budou volit i čtyři místopředsedové Senátu, o jednoho méně, než bylo v minulém období. Za ČSSD budou navrženi Alena Gajdůšková a Zdeněk Škromach, ODS už dříve avizovala, že jako svého místopředsedu navrhne Přemysla Sobotku, za KDU-ČSL by to mohl být Jiří Čunek.
"Ač jsme zde rozdílných politických názorů a vedeme bitvy o zákony, co se týče obsazování funkcí v Senátu, důsledně zde po celá období dodržujeme princip poměrného zastoupení. Všechny kluby ke své spokojenosti podepsaly tuto dohodu," řekl Vícha.
"Složení Senátu podle mého názoru bude takové, že sice posílil klub ČSSD, ale celkově senátoři a senátorky představují širší politicko-společenské spektrum," myslí si předseda Senátu Milan Štěch.
Související
Neříkejte mu, co má dělat. Fiala na kongresu ODS promluvil o své budoucnosti
Pavel dostane návrhy na vyznamenání. Zapojili se poslanci i senátoři
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Babišova Agrofertu si opět všímají v zahraničí. Znovu může čerpat evropské dotace
před 1 hodinou
Z Bílého domu vylezl další bizár. Trump nabízí slevy, které jsou matematicky nemožné
před 2 hodinami
Ostuda Česka: Kontroverzní Kanye West má vystoupit v Praze, zbytek Evropy mu koncerty zrušil
před 3 hodinami
Odvolejte nekompetentního Klempíře a stáhněte ten paskvil, vyzval Babiše Fiala
před 4 hodinami
Moderní verze Rakouska-Uherska? Magyarovy plány s Visegrádskou skupinou se dotýkají i Česka
před 4 hodinami
Lídři EU se sejdou se Zelenským na Kypru. Potvrdí 90miliardovou půjčku Ukrajině
před 5 hodinami
Experti: Írán je jednotnější než před válkou. Trump situaci v zemi vůbec nepochopil
před 6 hodinami
Víte, kolik je na světě miliardářů a milionářů? Možná výrazně víc, než si myslíte
před 7 hodinami
Otevření Hormuzského průlivu je podle Íránu nemožné. Příměří platí na neurčito, prohlásil Trump
před 8 hodinami
Počasí se začne oteplovat, v neděli se ale teploty propadnou
včera
Evropská unie představila plán na boj s energetickou krizí
včera
Zelenskyj: Ukrajina nemůže čekat, až skončí válka v Íránu
včera
Bundeswehr chce být nejsilnější armádou v Evropě. Rusko je největší hrozbou
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Klempíř se bojí studentů? Tisíce demonstrujících vyrazily do ulic, ministr za nimi nepřišel
včera
Lufthansa kvůli cenám paliva ruší 20 000 letů. Počítejte se zdražením, varují další aerolinky
včera
Rusku hrozí nová revoluce. A přijde už na podzim, varoval ve Státní dumě šéf komunistů
včera
Je potřeba sledovat kroky vlády, aby se veřejnoprávní média nestala závislá na politicích, vyzval Pavel
včera
Ministerstvo financí zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot
včera
Slovensko a Maďarsko daly zelenou dalším protiruským sankcím, státy souhlasí s půjčkou 90 miliard eur Ukrajině
včera
Írán tvrdí, že lodě v Hormuzském průlivu před útokem varoval. Británie tvrdí opak
Situace v Hormuzském průlivu se během dnešního dopoledne výrazně vyhrotila poté, co íránské Islámské revoluční gardy (IRGC) zahájily sérii útoků na nákladní lodě v této klíčové námořní oblasti. Britské středisko pro námořní obchodní operace (UKMTO), vedené britským královským námořnictvem, potvrdilo, že došlo k několika incidentům, při nichž byly zasaženy nejméně tři různé nákladní lodě.
Zdroj: Libor Novák