Praha - Vhodným adeptem na post pražského primátora by byl podle předsedy TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga náměstek Tomáš Hudeček (TOP 09), nyní pověřený řízením města. Píší to dnešní Hospodářské noviny.
"Primátora samozřejmě musejí vybrat zastupitelé. Ale jako Pražanovi se mi coby vhodnější jeví Tomáš Hudeček," řekl Hospodářským novinám Schwarzenberg. Hudečka podpořil i jeden z favoritů na uvolněnou funkci primátora, radní Novotný. "Já jej určitě budu podporovat," uvedl.
Tomáš Hudeček, který dříve tvrdil, že nemá ambice být primátorem, v úterý odmítl vnitrostranické vyjednávání komentovat. „Stále je pět kandidátů, i když Zdeněk Tůma to spíš odmítá," zopakoval stanovisko, se kterým TOP 09 přišla již před několika týdny.
O Jiřím Vávrovi se naopak dlouhodobě hovoří jako o člověku, který má blízko k místopředsedovi strany Miroslavu Kalouskovi. Názor ministra financí se však nepodařilo získat.
Nové radní a primátora by pražští zastupitelé měli volit příští týden ve čtvrtek. TOP 09 bude ke zvolení svého kandidáta primátorem potřebovat ještě hlasy zastupitelů z jiné strany. A jediná, která se s TOP09 ještě baví je ČSSD, píše iHned.cz.
Ta nyní čeká, jak se TOP 09 vypořádá s jejími požadavky, kterými již dříve podporu podmínila. Odmítá například zvyšování cen jízdného v MHD a žádá místa v dozorčích radách městských firem pro sebe a komunisty.
Podle mluvčí pražského magistrátu Ivy Vojtkové by se se obě strany měly k dalšímu jednání sejít dnes odpoledne.
Související
Ministerstvo se omluvilo exprimátorovi Hudečkovi za nezákonné stíhání
Sotolář z kauzy opencard může dál soudit, nebude předsedou senátu
Tomáš Hudeček , Karel Schwarzenberg , Praha
Aktuálně se děje
před 50 minutami
Nepleťte do debaty o bezpečnosti neustále Rusko, perlil Okamura v televizi
před 2 hodinami
Jak mohlo dojít ke střelbě? Bezpečnostní opatření selhala, detektor kovu pípal, ale ochranku to nezajímalo
před 3 hodinami
Ze světa přichází první reakce na střelbu. Lídři útok odsoudili
před 3 hodinami
Chtěl střílet na Trumpovy úředníky. Útočníkem je jednatřicetiletý učitel, v pondělí jde před soud
před 4 hodinami
Ani nejlepší zabezpečení na světě nezastaví vyšinuté jedince s narušeným myšlením, řekl Trump po střelbě
před 5 hodinami
Na akci Bílého domu se poblíž Trumpa střílelo. Prezidenta evakuovali
před 6 hodinami
Počasí příští týden: V noci může ještě mrznout, pak dorazí téměř letní teploty
včera
Můžou zavolat. Trump zrušil další jednání v Pákistánu o ukončení války s Íránem
včera
Izraelská armáda příměří nerespektuje. Dál likviduje bojovníky Hizballáhu
včera
Orbán poslancem nebude. Vzdal se svého mandátu
včera
Macron s politikou nadobro končí. Oznámil definitivní odchod
včera
40 let od Černobylu: Sarkofág potřebuje kvůli Rusku opravu za půl miliardy eur. Jinak hrozí další katastrofa
včera
Trump musí válku v Íránu ukončit do května. Co bude pak nikdo neví
včera
V jednom z pražských domů našli hasiči rtuť, kyanid a radioaktivní thorium
včera
Turek se omluvil úředníkům za slova o parazitech a deratizaci. Podle politologů je hlupák a Motoristé školka
včera
Přibyl přijal funkci arcibiskupa. Mezi hosty nechyběl prezident a politici
včera
Trump poslal k Íránu třetí letadlovou loď
včera
Trump poslal Witkoffa a Kushnera do Pákistánu, aby se pokusili obnovit jednání s Íránem
včera
Snad král Karel III. dokáže dětinského Trumpa přesvědčit, doufá veterán falklandské války
včera
Počasí se nakonec ochladí jen nepatrně, potvrzuje předpověď
Přes Česko o víkendu přejde studená fronta, za kterou se ochladí. Teploty ale neklesnou tak výrazně. Vyplývá to z předpovědi na první polovinu příštího týdne. Odpolední maxima budou téměř atakovat dvacítku.
Zdroj: Jan Hrabě