Praha - Bývalá starostka středočeských Štěchovic Miloslava Vlková zůstává krajskou zastupitelkou a členem klubu ČSSD, přestože jí minulý týden odvolací soud potvrdil sedmiměsíční podmínečný trest za vydírání. Členství ve straně naopak ukončila. Novinářům to dnes po jednání zastupitelského klubu řekl šéf středočeské ČSSD Miloš Petera.
Středočeští sociálně demokratičtí zastupitelé podle Petery podpořili setrvání Vlkové ve funkci jednomyslně a především kvůli její práci pro kraj, kterou prý vykonává dobře. "Posuzujeme ji za práci, kterou vykonává ve Středočeském kraji, ve výborech a komisích. Ta práce se nám jeví jako kompetentní a nevidíme důvod, aby v tuto chvíli ukončovala členství v klubu," uvedl Petera.
"Já ji hodnotím za práci a tu vykonává dobře. Podle mě to není nic tak závažného, aby nemohla být dál v zastupitelstvu. Zas až takové vydírání to nebylo, někdo něco řekl... Něco jiného by bylo nějaké mafiánské vydírání, to v tomto případě nebylo," tvrdí středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD).
Vlková novinářům pouze řekla, že je nevinná a že v zastupitelstvu zůstává. Více se nechtěla vyjadřovat. Podle zákona o volbách do zastupitelstev krajů zaniká zastupiteli mandát, pokud byl pravomocně odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. O podmíněném trestu zákon v souvislosti se zánikem mandátu nehovoří.
Vlková podle soudu před třemi lety jako starostka Štěchovic společně s právničkou obce Lenkou Hnilicovou vydírala učitelku místní mateřské školy a současně pracovnici obecního infocentra jejími nahými fotografiemi, aby podepsala dohodu o ukončení činnosti. Ženy se hájily tím, že dohoda o ukončení poměru byla podepsána dobrovolně.
Ačkoliv učitelka z knihovny i informačního střediska odešla, její intimní fotografie se na veřejnosti objevily. Proto učitelka Vlkovou i Hnilicovou zažalovala.
"Obžalované vyvíjely stupňující nátlak, agresivním a vulgární způsobem vyhrožovaly ztrátou zaměstnání ve školce," prohlásila v listopadu 2012 soudkyně Jitka Drábková. "Navíc předmětem hlavního líčení bylo jednání na obecním úřadě o výpovědi, a ne o fotografiích, které nevnímám jako pornografii," podotkla samosoudkyně.
Vlková s rozsudkem nesouhlasí a podle Petery se kauzou ještě budou soudy zabývat.
Zajímavé přitom je, že na celou kauzu upozornil exposlanec Petr Kott, který sedí přes rok ve vazbě kvůli kauze Rath, píše Blesk.cz. Kvůli tomu, že ho Vlková vytlačila ze stranické kandidátky do krajských voleb.
Související
V Neratovicích vykolejil vlak. Cestující musí do autobusů
Hromadná nehoda uzavřela dálnici D1. Pro zraněnou osobu letěl vrtulník
Středočeský kraj , ČSSD , soudy
Aktuálně se děje
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Výplata některých důchodů od ledna zdraží. Nemusí přitom stát ani korunu
včera
OBRAZEM: Brněnské Vánoce. Pravá atmosféra panuje i v jihomoravské metropoli
včera
Zeman promluví k lidem ještě před Pavlem. S Babišem se televize nedohodly
včera
Rodinná tragédie při letecké nehodě v USA. Zemřel slavný závodník i s dětmi
včera
Metro opět staví ve všech stanicích na lince C. Pankrác po rekonstrukci opět funguje
včera
Astronauti se vrátí na Měsíc, nařídil Trump. Připustil možnost války s Venezuelou
včera
Putin: Pokud budete respektovat Rusko, nové války nebudou. Jestli Ukrajina uspořádá volby, zastavíme palbu
včera
Noční summit ukázal tvrdou pravdu: Evropa chce Ukrajinu zachránit, ale není ochotna za to platit
včera
V utajené továrně vyrábí Ukrajina ničivou střelu. Flamingo má konkurovat americkému Tomahawku
včera
Rusko nemá v úmyslu zaútočit na Evropu, za stupňování napětí může NATO, prohlásil Putin
včera
Putin pochválil Trumpa. Jeho snahu o ukončení války označil za upřímnou
včera
Půjčka Ukrajině tříští lídry. Macron a Sánchez se radují, Orbán varuje před uvrhnutím Evropy do války
včera
My chceme mír, Ukrajina ne, prohlásil Putin. Bude ale možný jen za našich podmínek, dodal
včera
Chraňte svou firmu efektivně: Antivirový program dnes již nestačí
včera
Na půjčce Ukrajině se podílet nebudeme, honosí se Babiš. Zrádce Evropy táhne Česko na východ, reagují politici
včera
Odchod ze summitu bez dohody by pro EU znamenal katastrofu, přiznal De Wever
včera
Dohodnuto. EU půjčí Ukrajině 90 miliard eur. Putin musí pochopit, že se mu válka nevyplatí, vzkázal Merz
včera
Víkendové počasí změnu nepřinese, vyplývá z předpovědi
18. prosince 2025 22:04
Princ Andrew unikl dalšímu policejnímu vyšetřování. Není prý důvod ho obnovit
Bývalý britský princ Andrew si může oddechnout. Metropolitní policie oznámila, že nehodlá podniknout žádné další kroky ohledně nařčení, že bratr krále Karla III. žádal členy vlastní policejní ochranky o informace o Virginii Giuffreové. Informovala o tom BBC.
Zdroj: Lucie Podzimková