Březina ředitelem ŘSD? Tak to nechte dva policejní prezidenty, práce bude dost

Praha – Analytik a ředitel Nadačního fondu proti korupci (NFPK) Petr Soukenka se začínal radovat nad tím, že se situace na české politické scéně zlepšuje. Pak se ale doslechl o možném novém angažmá Karla Březiny z pražské ČSSD.

Představitel pražské ČSSD Karel Březina podle Soukenky jako zastupitel hlavního města například přifukoval ODS a byl u všech „prasáren", které se uskutečnily za primátora Pavla Béma. V současné době je Březina členem dozorčí rady Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP).

Soukenka se z více zdrojů doslechl, že DPP není cílem Březiny, ale mohl by se dostat na Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ředitele NFPK upřímně děsí představa, že by se stal Březina dokonce ředitelem či top manažerem ŘSD.

„Kdyby se tento katastrofický scénář naplnil, tak pak bych navrhoval, aby se ředitelem DPP stal Roman Janoušek, tedy pakliže nebude ve výkonu trestu. Do funkce ředitele Českých drah by se mohl vrátit Petr Žaluda. Na druhou stranu bych ponechal oba policejní prezidenty, neboť práce by bylo jako na kostele a oba protikorupční útvary policie by měly o práci vystaráno na několik let," dodává posměšně Soukenka.

Související

Magistrát hlavního města Prahy

Aféra na pražském magistrátu: Policie obvinila devět politiků kvůli dotacím

Policie minulý týden obvinila devět lidí z pražského magistrátu v souvislosti s rozdělováním dotací pro sport. Kauza souvisí se zásahem Národní centrály proti organizovanému zločinu loni v červnu na magistrátu. Někdejší starosta Vinoře a pražský zastupitel František Švarc (ODS) řekl, že byli obviněni členové komise, jež vybírala projekty, které město podpořilo. Případ dozoruje pražské městské státní zastupitelství.
Karel Březina /ČSSD/

Konec Březiny (ČSSD) v Pražské plynárenské? Radní návrh na odvolání schválili

Pražští radní dnes schválili návrh odvolat z dozorčí rady Pražské plynárenské Distribuce (PPD) bývalého zastupitele Karla Březinu (ČSSD), předsedu pražského ANO Jana Říčaře a jejího místopředsedu Petra Venhodu. ČTK to sdělil pražský radní Jan Chabr (TOP 09). Členy musí odvolat představenstvo Pražské plynárenské, do jejíhož koncernu PPD patří a kterému město zašle žádost o změny. Odvolané členy nahradí Zuzana Chlupáčová, Jaroslav Vlk a David Procházka.

Více souvisejících

Karel Březina Petr Soukenka

Aktuálně se děje

před 23 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Prohra v Bělehradě byla poslední kapkou. Plzeň se rozloučila s trenérem Hyským

První trenérská změna v nové sezóně tuzemské fotbalové nejvyšší soutěži se uskutečnila v Plzni. Po nevýrazných výkonech z úvodních ligových kol a především po prohře 0:3 v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy na hřišti Crvene Zvezdy Bělehrad došla trpělivost tamnímu vedení, které odvolalo kouče Martina Hyského. Ten byl právě od začátku nového ročníku 2026/27 pod neustálým tlakem a bylo tak jen otázkou času, kdy k odvolání dojde. 

včera

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení

Ministerstvo práce a sociálních věcí se rozhodlo podat trestní oznámení kvůli příspěvkům, v nichž se kritika systému sociálně-právní ochrany dětí mění v osobní útoky, veřejné dehonestování nebo výroky, které mohou u konkrétních pracovníků vyvolat obavy o jejich bezpečnost. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. 

Aktualizováno včera

včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Další ztráta pro fotbalovou Spartu. Opora týmu Sörensen přestoupil do Kodaně

S úvodem sezóny poněkud netradičně pokračuje rozprodávání mužstva fotbalové Sparty. Po četných někdejších oporách týmu, jakými byli Jan Kuchta, Lukáš Haraslín či gólman Peter Vindahl, se s pražskou Letnou v nejbližších dnech s největší pravděpodobností rozloučí další takový fotbalista, na jehož výkonech stál sparťanský základ. Konkrétně se jedná o jednoho z mužů, který nosil kapitánskou pásku, dánského obránce Asgera Sörensena. Míří domů do Dánska, přesněji do FC Kodaň.

včera

včera

Dálnice, ilustrační fotografie.

V Česku se otevřel další úsek dálnice, která je alternativou k D1

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) otevřelo 6,2 kilometru dlouhý úsek dálnice D35 Ostrov – Vysoké Mýto v Pardubickém kraji. Oproti původním předpokladům je hotový i provizorní sjezd za tunelem Homole, který umožní napojit se na dálniční obchvat Vysokého Mýta. Cena stavby po valorizaci je 1,46 miliardy Kč bez DPH, většinu nákladů uhradí EU. Práce trvaly dva a čtvrt roku. Tunel Homole, který bude jako samostatná stavba součástí úseku, se řidičům otevře příští rok před létem.

včera

včera

Ebola už zasáhla území větší než Francie. WHO se rozhodla pro experiment s vakcínou

Ebola již v Demokratické republice Kongo připravila o život více než 2500 lidí. Podle zástupců OSN se epidemie nadále šíří na další území a hrozí tak, že nemoc pronikne z Konga i do sousedních zemí. Pomoci zastavit šíření viru by mohla vakcína. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy