Babiš drtí ČSSD, Okamura lepší než ODS. Toto je revoluční průzkum

Praha - Povolební politická situace z pohledu voličské přízně nejvíce svědčí hnutí ANO, které by aktuálně suverénně vyhrálo se ziskem 25,1% hlasů rozhodnutých voličů případné prosincové sněmovní volby. Ukázal to aktuální průzkum volebních preferencí společnosti SANEP, který tak naznačuje, že hnutí ANO Andreje Babiše se z celé politické domácí scény může z pohledu voličů v tuto chvíli jevit jako nejstabilnější strana, která je i hybnou silou vznikající vládní koalice. Říká to průzkum společnosti SANEP.

Sociální demokraté, které říjnové předčasné sněmovní volby vyhráli se podle prosincového průzkumu volebních preferencí společnosti SANEP aktuálně umístili na druhém místě se ziskem 19,8% voličských hlasů. Tento pokles volebních preferencí může být následkem vnitrostranických šarvátek a tedy i momentální voličské nepřízně. Nicméně až činnost případné vládní koalice ukáže, zda se opět do čela voličského zájmu dostane ČSSD, či zda bude nadále posilovat hnutí ANO.

Třetí nejsilnější stranou by aktuálně byla KSČM a to s podporou 15,3% hlasů od rozhodnutých voličů. KSČM by si tak oproti svému volebnímu výsledku polepšila stejně jako TOP 09, kterou by aktuálně podpořilo 12,2% voličů.

Mírný nárůst oproti volebnímu výsledku zaznamenala i KDU-ČSL se ziskem 7,1% hlasů. Lidovci aktuálně těží jak ze svého návratu na poslaneckou půdu, tak i ze své stávající účasti na jednáních o sestavení koaliční vlády.

Naopak pokles volebních preferencí zaznamenalo hnutí Úsvit přímé demokracie (6,5%), které slavilo volební úspěch, avšak nyní bude muset svým voličům dokázat, že je politickým subjektem, které má ve vrcholné politice své místo.

O své voliče však musí bojovat i ODS, která se se ziskem 5,2% hlasů aktuálně ocitá na samé hranici vstupu do Poslanecké sněmovny, avšak v případě stabilního politického prostředí může mít až čtyři roky na obnovu voličské důvěry.

Žádný jiný politický subjekt by aktuálně pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do dolní komory Parlamentu ČR nepřekročil.

Související

Více souvisejících

Andrej Babiš ČSSD průzkumy

Aktuálně se děje

včera

včera

Patrik Schick

Reprezentace se po vyřazení z MS sype jak domeček z karet. Končí Schick i Holeš

Neúspěch českého mužstva na letošním fotbalovém mistrovství světa, kdy po nevýrazných výkonech skončilo s jedním bodem na posledním místě své skupiny, si vybírá první oběti. Ovšem z řad, ze kterých bychom to příliš nečekali. Krátce po vyřazení z MS totiž konec své reprezentační kariéry poněkud nečekaně oznámila jedna z největší opor české reprezentace, útočník Patrik Schick. Den poté ho následoval další reprezentant, když konec v národním týmu potvrdil i obránce Tomáš Holeš.

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Macinka

Babiš povede českou delegaci na summitu NATO, tvrdí Macinka

Českou delegaci na červencovém summitu NATO, jejímž složením se musí zabývat i Ústavní soud, povede premiér Andrej Babiš (ANO). Tvrdí to ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé), který tak zjevně nesouhlasí s pohledem prezidenta Petra Pavla. 

včera

včera

Bouřka, ilustrační fotografie.

Tropické počasí ukončí bouřky. První udeří už dnes, varoval ČHMÚ

Česko zažívá nejteplejší den v historii, ale již dnes se může počasí na některých místech projevit i jinak než vedrem. Meteorologové v neděli územně upravili varování před velmi vysokými a extrémními teplotami a přidali varování před bouřkami, které hrozí v neděli i v pondělí. Nadále platná je i výstraha před požáry. 

včera

včera

včera

včera

27. června 2026 21:58

Dagmar Pecková

Operní pěvkyně Pecková přijala výzvu. Chce být senátorkou

Operní pěvkyně Dagmar Pecková dnes v zahradní restauraci Park Podviňák v Praze 9 slavnostně zahájila svou kampaň do Senátu Parlamentu České republiky. O senátorský mandát se bude ucházet ve volebním obvodu Praha 9 jako nestranická kandidátka s podporou SPOLU pro Prahu.

27. června 2026 20:21

Dálnice, ilustrační foto

Dálniční známky se prodávají na nové doméně, upozornilo ministerstvo

Oficiální e-shop pro nákup elektronických dálničních známek nově funguje na adrese edalnice.gov.cz, informovalo ministerstvo dopravy. Přechod pod jednotnou státní doménu gov.cz má řidičům usnadnit rozpoznání oficiálního webu a ochránit je před nákupem na stránkách, které napodobují státní e-shop a účtují si za zprostředkování zbytečné poplatky.

27. června 2026 19:04

Ilustrační fotografie

Zásilkovna od července zavádí novinku. Jde o podávání zásilek

Zásilkovna umožní všem e-shopům od 1. července podávat zásilky přímo do Z-BOXů, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Doprava e-shopům zlevní, protože samotné podání zásilky do Z-BOXu je zdarma. Síť čítající přes 6 500 Z-BOXů s více než 600 tisíci schránek se tak otevírá i tomu nejmenšímu obchodníkovi za velmi příznivých podmínek. Úspěšně dopadl také pilot sobotního doručení v Praze, Brně a Ostravě, Zásilkovna proto v těchto městech přechází z testovacího režimu do ostrého provozu. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. 

27. června 2026 17:38

Obchody během svátků v červenci. Další řetězec odhalil, zda bude fungovat

Po posledním červnovém víkendu, který právě probíhá, bude následovat první červencový. Bude delší o volný sváteční den v pondělí. Volno ale nebudou mít někteří zaměstnanci v obchodech. Další z tuzemských řetězců totiž oznámil, jak bude mít během červencových svátků otevřeno. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy