Občanští demokraté i Piráti volají po konci Hniličky v čele sportovní agentury

Opoziční občanští demokraté a Piráti vyzvali před dnešním jednáním Sněmovny Milana Hniličku (za ANO) k odchodu z funkce šéfa Národní sportovní agentury (NSA). Podle poslance ODS Jakuba Jandy naplnil Hnilička svou víkendovou účastí na oslavě v hotelu požadavky předpisů k tomu, aby ho vláda odvolala. Šéf Pirátů Ivan Bartoš řekl, že v obdobné vysoké pozici je nutné čestné chování.

Jakub Janda, bývalý skokan na lyžích a poslanec ODS
doporučujeme

Bývalý skokan na lyžích Janda uvedl, že si neumí představit, jak Hnilička v budoucnu předstoupí před sportovce a bude je vyzývat k dodržování koronavirových pravidel.

"Pokud nehodlá rezignovat, tak v zákoně o podpoře sportu je uvedeno, že vláda odvolává předsedu agentury, pokud porušil své povinnosti vyplývající z funkce zvlášť hrubým způsobem," uvedl. To se podle Jandy v tomto případě stalo.

Hnilička kvůli oslavě oznámil, že se vzdá poslaneckého mandátu. Bartoš se v té souvislosti podivil, že premiér Andrej Babiš (ANO) totéž nevyžadoval loni při porušení koronavirových pravidel ani po šéfovi klubu ANO Jaroslavu Faltýnkovi. Hnilička však zůstává v čele agentury, která rozděluje miliardy, doplnil Bartoš. "Čestné a nepapalášské chování by na takovéto pozici mělo být naprostým standardem. Myslím si, že by neměl pokračovat ve vedení této organizace," uvedl Bartoš.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Havlíček: Vláda schválila dva nové kompenzační programy

08.03.2021 21:50 Aktualizováno Vláda dnes chválila dva nové kompenzační programy. První se bude týkat příspěvku 500 korun na…

Babiš odletí ve středu na návštěvu Izraele, Petříček příští týden navštíví…

08.03.2021 20:41 Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odpoledne poletí na dvoudenní návštěvu Izraele, kde bude…

Pracovníci sociálních služeb dostanou odměnu 15.000 až 50.000 korun,…

08.03.2021 18:36 Pracovníci v sociálních službách dostanou za svou práci od podzimu v dalších vlnách epidemie…

Istanbulská úmluva se podle Válkové asi do voleb nejspíš ratifikovat nebude

08.03.2021 17:54 Takzvaná Istanbulská úmluva proti domácímu násilí a násilí na ženách se do voleb v Česku nejspíš…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama