Opatření proti covidu: Vláda rozhodla jednomyslně, Babiš na tiskovce nebyl

Vláda o dnešních koronavirových opatřeních rozhodla jednomyslně, řekl po jednání novinářům ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Diskutovalo se o podrobnostech ohledně konkrétní podoby opatření, ale ministři nevetovali žádný z návrhů resortu, uvedl Prymula. Premiér Andrej Babiš (ANO) se oznamování opatření na tiskové konferenci nezúčastnil. Podle Prymuly je logické, že kroky kabinetu dorazili představit nejvíc zainteresovaní ministři.

Andrej Babiš
doporučujeme

Prymula řekl, že kabinet ANO a ČSSD dnes rozhodoval jednomyslně. "Panovala shoda, probrali jsme různé technické detaily, ale nebyly na margo toho, že někdo nesouhlasil s vlastním principem," uvedl. Diskuse se podle něj týkala například toho, zda by se měly restaurace zavírat v 19:00 nebo 20:00 a podobně.

Kabinet nevetoval žádné z navrhovaných opatření. "Hledali jsme akceptovatelná opatření, která mají šanci nárůst zastavit. Mohou sice zasahovat do ekonomiky, ale jsou nutná, takže přijata byla," řekl Prymula. Nevystoupil proti nim podle něj žádný z členů vlády, ani premiér.

Babiš na jaře v televizním projevu řekl, že osobně odpovídá za všechna krizová opatření a bere na sebe plnou politickou odpovědnost. Opatření dnes představit nedorazil. Podle Prymuly je však logické, že kroky kabinetu po videokonferenci dorazil do Strakovy akademie prezentovat on s ministrem školství Robertem Plagou (ANO). "Protože předkládáme naprosto zásadní opatření za naše resorty a ta byla přijata," řekl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula by měl rezignovat, žádá Hamáček. Faltýnek se omluvil za schůzku v…

23.10.2020 10:02 Aktualizováno Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek se dnes ve Sněmovně omluvil za to, že se setkal s ministrem…

Firmy, které dělaly studii ohledně "Zemanova" kanálu, jsou podezřelé z…

23.10.2020 09:53 Policie podezřívá z manipulací zakázek sdružení firem Aquatis a Sweco Hydroprojekt, které je…

Magistrát půjde po restauraci, ve které byl Prymula. "Pravidla platí pro…

23.10.2020 09:49 Praha si došlápne na restauraci Rio’s, v níž se podle Blesku ve středu večer nacházel ministr…

Prymula byl v restauraci, když měla mít zavřeno. Odstupte, zní z opozice

23.10.2020 09:40 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) čelí od pátečního rána výzvám k rezignaci. Podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama