Prezident Zeman o povinnosti nosit roušky: Jak to s nimi má?

Prezident Miloš Zeman svědomitě při veřejných příležitostech nosí roušky, rád je ale po skončení akcí odkládá. Jeho pracovní život pandemie nového typu koronaviru změnila málo. Prezident to dnes řekl v rozhovoru ČTK.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Miloš Zeman
doporučujeme

Ještě před dnešním vládním rozhodnutím, podle kterého nebudou muset lidé za určitých podmínek venku roušky nosit od 25. května, poznamenal, že takové rozhodnutí je připraven podpořit.

"Já jsem při různých veřejných příležitostech oddaně roušky nosil. Ale musím se přiznat, že si je potom taky rád sundám," řekl.

Jeho pracovní život pandemie změnila jen málo, přestože na rozdíl od minulosti působí převážně v Lánech, a nikoli na Pražském hradě. "V Lánech mám kancelář jako všude jinde, vyřizuji normálně administrativu, podepisuji a studuji zákony a dělám řadu dalších úřednických věcí. Myslím, že jsem nic nezanedbal, takže jediný rozdíl pro mě je ten, že jsem v Lánech častěji než obvykle a jsem málokdy na Hradě. Ale to teď za chvíli zmizí," řekl.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zimola se stal předsedou hnutí Změna 2020, zkritizoval ČSSD

01.06.2020 13:35 Aktualizováno Jiří Zimola se stal předsedou jihočeského hnutí Změna 2020. Místopředsedou nového subjektu je…

Spor vlády s obcemi se vyostřuje. Sdružení vyzvalo starosty k stávkové…

01.06.2020 12:34 Proti krácení rozpočtů obcí a krajů kvůli koronavirovým opatřením vlády svolá Sdružení místních…

Stát má na vysokorychlostní internet 14 miliard. Neposkytl podle NKÚ ani…

01.06.2020 12:10 Aktualizováno Pokrytí domácností vysokorychlostním internetem se v uplynulých zhruba pěti letech podle zjištění…

Ministerstvo chce zrušit mimořádné zmrazení nájemného bytů

01.06.2020 11:25 Ministerstvo financí navrhne zrušit mimořádné opatření, kterým vláda 23. dubna zmrazila nájemné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy