Vojtěch má stále místo ve vládě, říká Babiš. Pravidla vyhlášená ve čtvrtek jsou prý definitivní

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má stále místo ve vládě. Novinářům to dnes v Liberci řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Vojtěch čelil kritice kvůli rychlým změnám v pravidlech pro nošení roušek, která ministerstvo zdravotnictví představilo ve středu. Podle premiéra ale ministra odborné týmy uvedly v omyl.

Vláda ČR
doporučujeme

Pravidla pro nošení roušek ve školách, která vláda zveřejnila v pondělí, byla podle Babiše jen materiálem k diskusi a změnila se i na základě kritiky ze škol.

"Samozřejmě má místo ve vládě," řekl Babiš o Vojtěchovi. Změny v pravidlech pro nošení roušek od 1. září, když ministerstvo napřed v pondělí zveřejnilo seznam míst, kde budou povinné, následně ho ve středu rozšířilo a o den později zúžilo na méně míst, než navrhovalo v pondělí, byl podle premiéra důsledkem špatné komunikace mezi třemi odbornými týmy ministerstva. "Byly tam rozpory, ministra o tom neinformovali, on potom byl uveden v omyl a došlo k tomu, k čemu došlo," řekl Babiš.

Pravidla vyhlášená ve čtvrtek už jsou podle Babiše definitivní a budou od 1. září platit. "Všichni mi řekli, že není předpoklad, aby se něco změnilo," uvedl. Roušky by tak měly být povinné ve veřejné dopravě, na úřadech, ve zdravotnických a sociálních zařízeních a u říjnových krajských a senátních voleb.

Babiš také označil manuál pro opatření proti koronaviru, který ministerstvo školství v pondělí rozeslalo školám, za materiál, který byl k diskusi. "Dali jsme to 14 dní dopředu, školy na to mohly reagovat, i na základě jejich stanoviska včera (ve čtvrtek) došlo ke změně," řekl. Vláda dříve o možnosti diskuse nad pravidly pro školy nehovořila.

Podle serveru Seznam Zprávy se kvůli rychlým změnám při vytváření pravidel pro nošení roušek mění struktura fungování poradních týmů na ministerstvu zdravotnictví. Všechny tři pracovní skupiny, které situaci kolem koronaviru řešily, budou začleněny do Integrovaného centrálního řídícího týmu chytré karantény, který bude řídit hlavní hygienička Jarmila Rážová. Ministr Vojtěch se už také nebude přímo podílet na přípravě opatření, ale pouze podepisovat hotové dokumenty.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula ministrem? Opozice připomíná jeho kontroverzní výrok a možný střet…

21.09.2020 13:46 Opoziční politici v prvních reakcích na návrh na jmenování Romana Prymuly novým ministrem…

Vojtěch byl otloukánek. Jeho rezignace souvisí s volbami, tvrdí…

21.09.2020 13:44 Aktualizováno Odstupující ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) byl otloukánkem premiéra Andreje Babiše …

Rezignace Vojtěcha? ANO chce odvést pozornost od korupční kauzy, říká pro…

21.09.2020 13:40 Netají se se svým názorem. Místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová se domnívá, že za odstoupením…

Popularita politiků: Hamáček porazil Babiše, Vojtěch si nevedl špatně,…

21.09.2020 13:30 Ze členů vlády a předsedů sněmovních stran lidé nejlépe hodnotí vicepremiéra a ministra vnitra Jana…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama