Praha - Minulý měsíc se jako uragán prohnala Facebookem kauza, během které byly české dívky označovány za "roztahovačky". Proti této aktivitě se zvedla vlna nevole. Nyní za ni konečně padnou tresty.
Osmnáctiletý mladík ze Žďárska je podezřelý z toho, že na Facebooku založil profil pod názvem "Bystřické roztahovačky". Na tento profil poté umístil dvě fotografie obličejů dívek, které osobně znal. Případ řeší policisté z Bystřice nad Pernštejnem.
"Tyto fotografie stáhl z jejich facebookových profilů a k nim umístil velmi vulgární komentáře. Tím, že o poškozených zveřejnil nepravdivé a hanlivé údaje prostřednictvím veřejné internetové sítě, značnou měrou ohrozil jejich vážnost u spoluobčanů a mohl narušit jejich rodinné vztahy," uvedla Monika Pátková, tisková mluvčí Krajské ředitelství policie kraje Vysočina.
Osmnáctileté dívky se obrátily na policii. Policisté pak zjistili, kdo je autorem uvedeného profilu a mladík se ke svému jednání přiznal. Za pomluvu mu teď hrozí až dvouletý trest odnětí svobody. Celá kauza kolem takzvaných "roztahovaček" měla ohlas dokonce až ve Velké Británii. Dostala se do tamních médií.
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí v novém týdnu nebude jen o tropech. Hrozí i bouřky
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
včera
Ostuda. Babiš znovu zkritizoval Pavla kvůli summitu NATO
včera
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
včera
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
včera
Ve Zlíně už platí jen první stupeň požárního poplachu. Případ řeší policie
včera
Republikáni přišli o výraznou osobnost. Zemřel senátor Lindsey Graham
včera
Filmové Vary jsou u konce. Vyhrálo Padlé ovoce, cenu má i Vášáryová
včera
Írán opět uzavřel Hormuzský průliv. Američané opět útočili
včera
Výhled počasí na další víkend. Bude tropické, na závěr se změní
11. července 2026 21:56
V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví
11. července 2026 21:01
Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková
11. července 2026 19:58
Trump se dočkal další pocty. Na Floridě přejmenovali letiště
S Kennedyho centrem to nakonec nevyšlo, ale na jiná místa se jméno úřadujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa daří protlačit. Šéf Bílého domu má momentálně radost z toho, že po něm bylo pojmenováno jedno z letišť ve Spojených státech.
Zdroj: Lucie Podzimková