Brno - Pražský magistrát dostal od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 200.000 korun za nezákonné dělení zakázky související s informačním systémem Proxio. Rozhodnutí není pravomocné, magistrát se odvolal. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Podle magistrátu padá vina na minulé vedení Prahy.
"Tato zakázka byla realizovaná za éry primátora Pavla Béma (ODS) a je to jeden z dalších problémů, se kterými se musíme v současnosti vypořádávat," uvedla mluvčí magistrátu Petra Hrubá.Magistrát podle Rafaje implementaci systému rozdělil na šest menších tendrů. Měl je ale sloučit do jedné zakázky a postupovat transparentnějším způsobem. Hodnota celé zakázky překročila 30 milionů korun."Zadavatel tedy měl povinnost zadat veřejnou zakázku jako nadlimitní, a to v některém z odpovídajících druhů zadávacích řízení uvedených v zákoně," uvedl Rafaj.Podle něj postup radnice mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. ÚOHS tvrdí, že pokud by Praha zakázku zveřejnila v informačním systému veřejných zakázek, mohla dostat nabídky od širšího okruhu zájemců.Magistrát zakázky vypsal v letech 2008-2009. Problematický odbor IT pražského magistrátu začátkem letošního roku opustil ředitel Jan Teska. Na svou funkci rezignoval z osobních důvodů a kvůli sílícím politickým tlakům. Kolem stomilionových IT zakázek, uzavřených především za tehdejšího primátora Béma, se objevila řada nesrovnalostí. Několik minulých a stávajících radních včetně primátora Tomáše Hudečka (TOP 09) čelí obžalobě v kauze opencard.
Související
Ceny másla řeší ÚOHS. Fiala se pustil do Babiše, ten označil premiéra za klauna
Nový problém pro dostavbu Dukovan. Francouzi se hodlají odvolat
Aktuálně se děje
před 39 minutami
Přibyl přijal funkci arcibiskupa. Mezi hosty nechyběl prezident a politici
před 1 hodinou
Trump poslal k Íránu třetí letadlovou loď
před 2 hodinami
Trump poslal Witkoffa a Kushnera do Pákistánu, aby se pokusili obnovit jednání s Íránem
před 4 hodinami
Snad král Karel III. dokáže dětinského Trumpa přesvědčit, doufá veterán falklandské války
před 5 hodinami
Počasí se nakonec ochladí jen nepatrně, potvrzuje předpověď
včera
Obchody se připravují na květnové svátky. Zákon je opět omezí
včera
Bořil zná trest za výstup vůči sudímu. Slavii po zbytek sezóny nepomůže
včera
Václav Moravec si bude sám šéfovat. Po konci v ČT si založil firmu
včera
Českem se šíří další vlna podvodných esemesek, upozornila policie
včera
Trump uzemnil prince Harryho, snažil se radit Američanům
včera
Velké pátrání na Zlínsku bylo úspěšné. Pohřešovaný mladík je v pořádku
včera
Wolverhampton má jistý sestup z Premier League. Zůstane Krejčí, nebo ho zlanaří PSG?
včera
OBRAZEM: Grolich má ambice stát se premiérem. Prvním místopředsedou lidovců byl zvolen Činčila
včera
Do údajné snahy USA o vyloučení Španělska se vložilo NATO
včera
OBRAZEM: Novým předsedou KDU-ČSL se stal jihomoravský hejtman Jan Grolich
včera
OBRAZEM: Na sjezdu KDU-ČSL vystoupil významný běloruský disident Paval Sieviaryniec
včera
Trump v souvislosti s Íránem promluvil o použití jaderných zbraní
včera
Vyloučit člena NATO nejde, varují právníci. Ničeho se nebojíme, reaguje Sánchez
včera
Pentagon zvažuje pozastavení členství Španělska v NATO. Nepomohlo s útoky proti Íránu
včera
Král popu je zpět. Příběh Michaela Jacksona vypráví nový film
Král popu ožívá. Na koncert Michaela Jacksona, který během veleúspěšné kariéry zazpíval i v Praze, už sice nezajdete, ale po celém Česku můžete zajít na jeho životní příběh do kina. Ve čtvrtek měl totiž premiéru nový a netrpělivě očekávaný film Michael.
Zdroj: Jan Hrabě