Pošta nabídla státu distribuci zásilek na strategická místa

Česká pošta nabídla státu kvůli současné krizi kolem šíření koronaviru přepravu a následnou distribuci velkých zásilek zejména zdravotnického materiálu, trvanlivých potravin či čistících prostředků pro nemocnice, záchranné služby a další strategická místa. Pokud stát nabídku využije, pošta omezí některé své komerční služby. Uvedl to dnes generální ředitel České pošty Roman Knap.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Česká pošta
doporučujeme

Nabídka pošty se týká tzv. velké logistiky. Jde o přepravu mezi jednotlivými třídícími uzly České pošty a následně o distribuci svěřené zásilek na konkrétní místo. Tímto způsobem by měly být přepravovány velké zásilky strategických surovin.

"Nejedná se o doručování jednotlivých zásilek jednotlivým adresátům, ale o přepravu větší hmoty po České republice. Koncovým zákazníkům potraviny dodávají firmy, které jsou na to specializované a které to i v současné době dělají velmi dobře. Naší nabídkou je zapojení logistiky České pošty do zásobování dalších pilířů státu, jako jsou nemocnice, složky IZS a další," uvedl Knap v tiskové zprávě. Nabídku předal ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD). Pokud stát nabídku pošty příjme, pošta podle Knapa omezí některé další, zejména komerční služby a své kapacity přesune na pomoc státu.

Už v sobotu pošta avizovala, že je připravena státu nabídnou i kapacity pro doručování potravin a dalších nezbytných věcí lidem. To by však zřejmě mělo být pouze pro krajní případy. Pošta také informovala, že chod poboček zatím pokračuje beze změn, chce se nyní soustředit na doručování dopisů, balíků a důchodů, další služby omezí, například roznos letáků.

Pošta v příštím týdnu připravuje vybavit své pobočky dezinfekčními prostředky, podle odborů je totiž na nich situace dosud velmi špatná. Pošta se zatím soustředila na vybavení doručovatelů. Česká pošta také už v minulých dnech připravila pro lidi v karanténě kvůli koronaviru bezkontaktní způsob doručování. I zásilky určené do rukou adresáta mu doručovatel uloží do schránky, nebo je nechá na poště, kde si je bude moci do měsíce vyzvednout. Opatření domluvila s Českým telekomunikačním úřadem.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vnitro: Senátní volby na Teplicku by se měly konat do 30. června

06.04.2020 11:53 Aktualizováno Obě dvě kola doplňovacích senátních voleb na Teplicku by se měla uskutečnit do 30. června. Počítá s…

Zpracování údajů pro chytrou karanténu záleží na bankách, konstatuje úřad

02.04.2020 17:31 Je výhradně na každé bance, jak vymezí a navrhne zpracování údajů o chování určené osoby za…

Úřady budou nejméně do 11. dubna otevřené jen dva dny v týdnu

31.03.2020 08:32 Veřejné úřady budou nejméně do 11. dubna otevřené jen dva dny v týdnu a budou nabízet jen omezené…

Babiš má obavy, zda úřad práce zvládne kurzarbeit

27.03.2020 19:15 Premiér Andrej Babiš (ANO) má obavy, zda úřady práce dokážou žádosti firem o kurzarbeit rychle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy