Denní nárůst nakažených v Praze opět překonal rekord

Denní nárůst případů nemoci covid-19 v Praze opět překonal rekord. K dnešním 18:00 přibylo za posledních 24 hodin ve městě 168 nakažených, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie v Česku. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od 1. března, kdy se objevily v Česku první případy nákazy koronavirem, bylo v Praze zaznamenáno 5470 nakažených. Zhruba dvě třetiny z nich se už vyléčily a 113 lidí zemřelo.

Praha
doporučujeme

V Praze byl rekord v nárůst počtu případů nákazy v posledních dnech překonán opakovaně. V pátek přibylo 103 případů, v sobotu 104 a po následujícím poklesu v úterý 142 nakažených.

Praha je podle údajů na webu ministerstva zdravotnictví jedním z regionů s nejvyšším nárůstem počtu případů z celé země. Za posledních sedm dní bylo ve městě zaznamenáno zhruba 56 nově potvrzených případů covidu-19 na každých 100.000 obyvatel. Podobný nárůst má ještě Třebíčsko a nejvíce případů - asi 71 na 100.000 obyvatel - přibylo na Hodonínsku. Kvůli rostoucímu počtu nových případů bude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) pravděpodobně nutné přistoupit zejména v Praze k dalším opatřením proti koronaviru. V úterý řekl České televizi, že by třeba mohla být rozšířena pravidla pro nošení roušek.

Pražští hygienici už od úterka nařídili nošení roušek ve vnitřních prostorách nádražních budov a vestibulech metra. Stejně jako jinde v Česku je v Praze zakrývání nosu a úst od září povinné v prostředcích hromadné dopravy, na úřadech, ve zdravotnických a sociálních zařízeních či na vnitřních akcích od stovky účastníků. V rouškách budou muset lidé v ČR také k říjnovým krajským a senátním volbám.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nárůst nakažených koronavirem v Praze dnes zpomalil

26.09.2020 19:20 Nárůst počtu lidí nakažených koronavirem v Praze dále zpomaluje. Dnes k 18:00 přibylo za posledních…

Ordinace praktiků se plní. Lékařů jsou na hraně svých možností, varuje…

26.09.2020 16:39 Roman Prymula (za ANO) vystřídal ve funkci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) a s tím…

V náchodském babyboxu našli chlapečka, dostal jméno Ambrose

26.09.2020 14:44 Do babyboxu v Náchodě dnes někdo odložil novorozeného chlapce. Dostal jméno Ambrose. Zařízení je v…

Zavření škol by reprodukční číslo snížilo jen málo

26.09.2020 13:59 Uzavření středních škol a druhého stupně základních škol by vedlo pouze k malému poklesu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama