Denní nárůst nakažených v Praze opět překonal rekord

Denní nárůst případů nemoci covid-19 v Praze opět překonal rekord. K dnešním 18:00 přibylo za posledních 24 hodin ve městě 168 nakažených, což je nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie v Česku. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od 1. března, kdy se objevily v Česku první případy nákazy koronavirem, bylo v Praze zaznamenáno 5470 nakažených. Zhruba dvě třetiny z nich se už vyléčily a 113 lidí zemřelo.

Praha
doporučujeme

V Praze byl rekord v nárůst počtu případů nákazy v posledních dnech překonán opakovaně. V pátek přibylo 103 případů, v sobotu 104 a po následujícím poklesu v úterý 142 nakažených.

Praha je podle údajů na webu ministerstva zdravotnictví jedním z regionů s nejvyšším nárůstem počtu případů z celé země. Za posledních sedm dní bylo ve městě zaznamenáno zhruba 56 nově potvrzených případů covidu-19 na každých 100.000 obyvatel. Podobný nárůst má ještě Třebíčsko a nejvíce případů - asi 71 na 100.000 obyvatel - přibylo na Hodonínsku. Kvůli rostoucímu počtu nových případů bude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) pravděpodobně nutné přistoupit zejména v Praze k dalším opatřením proti koronaviru. V úterý řekl České televizi, že by třeba mohla být rozšířena pravidla pro nošení roušek.

Pražští hygienici už od úterka nařídili nošení roušek ve vnitřních prostorách nádražních budov a vestibulech metra. Stejně jako jinde v Česku je v Praze zakrývání nosu a úst od září povinné v prostředcích hromadné dopravy, na úřadech, ve zdravotnických a sociálních zařízeních či na vnitřních akcích od stovky účastníků. V rouškách budou muset lidé v ČR také k říjnovým krajským a senátním volbám.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko by se do 4. stupně PES mohlo dostat v polovině února, míní Blatný

24.01.2021 13:37 Česko by se z nejvyššího pátého do nižšího čtvrtého protiepidemického stupně s mírnějšími omezeními…

ONLINE: Reprodukční číslo dál roste, premiér Babiš podstoupil očkování

24.01.2021 13:31 Aktualizováno Rizikové skóre protiepidemického systému PES je navzdory pokračujícímu růstu reprodukčního čísla…

V Česku se prohlubují nerovnosti v oblasti zdraví, píše se ve zprávě pro…

24.01.2021 10:35 V Česku rostou nerovnosti v oblasti zdraví, peníze by měly jít na prevenci i osvětu. K pozitivům…

Registrační systém k očkování se podle Babiše od února otevírat nebude

24.01.2021 09:58 Aktualizováno Registrační systém k očkování proti koronaviru se od února pro lidi pod 80 let či chronicky nemocné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama