Ministerstvo a pojišťovny vybraly distributora vakcíny AstraZeneca

Distributorem vakcíny proti koronaviru od firmy AstraZeneca bude v Česku společnost Alliance Healthcare, která se zabývá distribucí léčiv. Uspěla v zadávacím řízení, které organizovaly všechny zdravotní pojišťovny společně s ministerstvem zdravotnictví. Pojišťovny o tom dnes informovaly ČTK.

Očkování, ilustrační fotografie
doporučujeme

Alliance Healthcare nabídla nejnižší cenu za distribuci jednoho balení vakcíny, a to 201 korun bez DPH. Pojišťovny nyní s vybranou společností uzavřou rámcovou smlouvu.

Jediným hodnotícím kritériem byla cena za distribuci jednoho balení vakcín, které v tomto případě obsahuje 100 dávek. Distributor bude rozvážet očkovací látky po celé ČR podle požadavků krajských koordinátorů očkování.

Alliance Healthcare s.r.o. je podle svého webu součástí mezinárodní společnosti Walgreens Boots Alliance. Do výběrového řízení se přihlásilo pět firem, byl mezi nimi i Avenier ze skupiny Agel podnikatele Tomáše Chrenka. Avenier zajišťuje distribuci pro vakcínu firmy Moderna a rozvážel první dodávky AstraZeneky předtím, než pojišťovny vybraly firmu Alliance Healthcare. Dalšími účastníky byly firmy Be Bridge, Phoenix lékárenský velkoobchod a Pharmos.

Všeobecná zdravotní pojišťovna zároveň zahájila přípravu výběrových řízení na distributory dalších vakcín proti koronaviru, které by mohly být registrovány pro použití v EU. O registraci u Evropské agentury pro léčivé prostředky (EMA) požádala firma Johnson & Johnson. EMA posuzuje také vakcíny vyvinuté společnostmi Novavax a CureVac.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koalice Spolu chce audit lůžek intenzivní péče a rychlé očkování učitelů

01.03.2021 19:47 Vláda by měla podle koalice Spolu tvořené ODS, KDU-ČSL a TOP 09 zmapovat počty lůžek na jednotkách…

ONLINE: Rok s koronavirem. Přes milion nakažených Čechů, lidé se probouzí…

01.03.2021 19:44 Aktualizováno Dnes je to přesně rok, co testy v Česku potvrdily první tři případy nového typu koronaviru. Nákazu…

Do Česka mohou dorazit tisíce dávek Sputniku V. SÚKL ji zatím neschválí,…

01.03.2021 17:47 Aktualizováno Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) se začal zabývat ruskou vakcínou Sputnik V, o kterou český…

Vláda zváží pokračování vývoje české vakcíny

01.03.2021 17:16 Aktualizováno Vláda dnes bude jednat o možném pokračování projektu české vakcíny, jejíž vývoj byl loni kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama