Schůzka v restauraci: Prymula má právní analýzu svého chování, připouští jen politickou chybu

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) má právní analýzu, podle které se nedopustil pochybení na schůzce, po níž má skončit ve vládě. Novinářům to řekl po dnešním zasedání vlády. Připouští ale, že se dopustil politické chyby.

Miloš Zeman se v Lánech setkal s Romanem Prymulou. (21.9.2020)
doporučujeme

Prymulu minulý týden na fotografiích zachytil deník Blesk, jak ve středu v noci vychází bez roušky z uzavřené restaurace. Ty musely být kvůli šíření koronaviru pro hosty mimo provoz, mohly mít do 20:00 otevřené jen výdejové okénko.

Premiér Andrej Babiš (ANO) v pátek ministra vyzval k rezignaci, ministři podle něj musí jít občanům příkladem v dodržování vládních opatření. Prymula uvedl, že nic neporušil a sám rezignovat nehodlá.

V neděli už Prymula rezignaci připustil a dnes řekl, že o ní stále uvažuje. "Nechci ale rezignovat v době, kdy ještě není kandidát, ale až bude potvrzen, tak rezignace přichází (v úvahu)," řekl. Přijal nabídku, aby po konci ve funkci byl součástí expertního týmu. "Já jsem s tím týmem v těsné spolupráci, každý víkend máme telekonference a diskutujeme vývoj situace. V tom týmu se cítím dobře, nechci být v nějaké oficiální pozici," uvedl. Tým bude doporučovat úpravy vládních opatření, dodal.

K dispozici má právní analýzu svého chování. "Tam se zatím jeví, že tam k žádnému pochybení nedošlo," uvedl. Připouští však, že udělal politickou chybu, když na schůzku s šéfem poslanců ANO Jaroslavem Faltýnkem (ANO) dorazil. "Byť se nic nestalo, tak to bylo obrovsky masmediálně zneužito a v tom slova smyslu tu vinu cítím, v tom faktickém ne," řekl.

Poslanci ANO nehlasovali o setrvání Faltýnka v čele klubu

Poslanci hnutí ANO dnes nehlasovali o setrvání Jaroslava Faltýnka v čele poslaneckého klubu, protože se jednání neúčastnil. Jeho absence byla dlouhodobě plánovaná, řekl novinářům místopředseda klubu Roman Kubíček. Poslanci se záležitostí budou znovu zabývat za Faltýnkovy přítomnosti. 

Podle Kubíčka poslanecký klub téma Faltýnkova pokračování ve funkci sice otevřel, ale jeho členové nehlasovali. K záležitosti se poslanci vládního hnutí vrátí, až se bude Faltýnek jednání účastnit.

Kubíček řekl, že nezná názor jednotlivých poslanců na to, zda by měl současný šéf klubu ve funkci zůstat. Sám hodnotí působení Faltýnka v čele klubu kladně. Nechtěl funkci předsedy spojovat s kritizovanou schůzkou s Prymulou.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nových případů covidu i hospitalizací je za středu zatím méně než před…

26.11.2020 19:08 V Česku za dnešek přibylo zatím 2192 potvrzených případů nemoci covid-19. Je to o 486 nižší počet…

Je to 50 na 50, řekl k plánovanému rozvolňování ministr Blatný

26.11.2020 18:05 Pravděpodobnost zmírnění přijatých protiepidemických opatření kvůli covidu-19 od pondělí je podle…

Tři francouzští policisté obviněni z napadení, zachytila je kamera

26.11.2020 18:02 Vedení francouzské policie postavilo mimo službu tři policisty, kteří v Paříži v sobotu večer…

Kloktání místo tyčinky. Čeští vědci představili nový způsob odběru vzorků…

26.11.2020 13:52 V pražském Rudolfinu dnes představili nový způsob odběru vzorků na vyšetření nemoci covid-19 za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama