Plzeň – Jak jsme vás již informovali, omilostněný dvojnásobný vrah Jiří Kajínek měl ve středu odpoledne na Plzeňsku autonehodu, když nedal přednost vozidlu značky Škoda Fabia. Za zavinění nehody už dostal trest.
Policie potvrdila, že Kajínek nedal vozidlu přednost. „Šestapadesátiletý řidič se dopustil dopravního přestupku tím, že nedal přednost jinému vozidlu,“ řekla ve čtvrtek Právu mluvčí krajské policie Martina Korandová.
Škoda na Kajínkově mercedesu byla vyčíslena na 500 tisíc korun a na fabii 50 tisíc. Při nehodě nebyl nikdo vážněji zraněn. Podle deníku někdejší nejznámější český vězeň dostal pokutu v neupřesněné výši, a také přišel o čtyři body.
„Sjížděl jsem z dálnice a nedával jsem pozor, takže do mě ze strany narazila fabie. Mám zbořené dveře a zadní kolo, takže auto je nepojízdné. Naštěstí se nikomu nic nestalo, jsou to jen plechy,“ řekl po něhodě Právu Kajínek.
Uvedl také, že se zapovídal se spolujezdcem, spěchal a myslel si, že při sjezdu z dálnice je ještě na hlavní silnici, a nedal tak přednost v jízdě druhému vozidlu. Obavy, že by zavinění nehody vedlo k jeho návratu do vězení, ale nemá. Podmínku prý neporušil. „Podstoupil jsem test na alkohol a byl negativní. Policisté mi pak říkali, že je to přestupek, že jsem přehlédl značku, a že to budou nějaké trestné body a pokuta,“ dodal Kajínek.
Součástí prezidentské milosti pro Kajínka je sedmiletá podmínka, při níž se nesmí dopustit trestného činu. Na její dodržování by měl dohlížet Krajský soud v Plzni. Soud po uplynutí každého roku podmínky sdělí ministerstvu výsledky šetření.
Související
Zeman jmenoval 35 nových soudců, obhajoval milost pro Kajínka
Ovčáček prezidentem? Mluvčí představil své priority. O kandidatuře mluví i Kajínek nebo Klausové
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Domácí Mexiko si zajistilo postup ze skupiny. Kanada zase pro změnu rozdrtila Katar
před 1 hodinou
Trump stupňuje konflikt s Itálií. Meloniová mu vzkázala, ať se stará o sebe
před 2 hodinami
Zelenskyj dal Bělorusku ultimátum: Do týdne stáhne z hranic ruské armádní vybavení
před 3 hodinami
Írán uzavírá Hormuzský průliv. Obvinil USA a Izrael z porušení mírové dohody
před 5 hodinami
Trumpův ministr financí označil Zelenského za parchanta a Mr. Beana na cracku
před 6 hodinami
Rusko se obává dalšího útoku Ukrajiny. Nasadilo další systém Pantsir
před 6 hodinami
Počasí: Silné bouřky dorazily do Česka. Na západě padají dvoucentimetrové kroupy
před 7 hodinami
Příměří dlouho nevydrželo. Izrael opět útočí v Libanonu
před 8 hodinami
Británií zmítá hluboká politická krize. Všichni chtějí konec Starmera, ten rezignaci odmítá
před 9 hodinami
Izrael a Hizballáh dosáhly dohody o příměří
před 11 hodinami
Ukrajinské drony vážně narušují zásobovací linie ruské armády směřující na frontu
před 12 hodinami
Izraelci jsou naštvaní. Trump nás zradil, tvrdí po uzavření dohody s Íránem
před 13 hodinami
Nawrocki odebral Zelenskému nejvyšší polské státní vyznamenání
před 14 hodinami
Počasí přinese o víkendu do Česka tropickou noc i silné bouřky
včera
Myslí si, že je silnější než Napoleon či Hitler. Trump se považuje za nejmocnějšího muže v dějinách
včera
Primátora Karviné Jana Wolfa hledá policie. Odjel si na dovolenou
včera
V Kongu unesli matku s dcerou nakažené ebolou. Policie chrání těla mrtvých střelbou
včera
Trump způsobil další diplomatický skandál. Urazil a naštval celou Itálii
včera
Zelenskyj: Putin slábne, Rusko může své útoky proti Ukrajině zesílit
včera
Hormuzským průlivem začaly proplouvat první lodě s ropou, minám navzdory
Strategickým Hormuzským průlivem proplulo za jedinou noc více než 12,5 milionu barelů ropy. Oznámil to americký viceprezident JD Vance s tím, že jde o nejvyšší objem přepravy od konce února, kdy v regionu vypukl válečný konflikt. Tento prudký nárůst lodní dopravy umožnilo okamžité uvolnění americké námořní blokády, které následovalo po podpisu memoranda o porozumění mezi Washingtonem a Teheránem.
Zdroj: Libor Novák