Tábor hrůzy: Hlad, vši, špína a hry podobné šikaně, stěžují si děti

Lanškroun - Nedostatek jídla, špína, vši a hry zavánějící šikanou. Takhle mluví o lanškrounském táboře Obora, malí táborníci i jejich rodiče. A své tvrzení doložili fotografiemi. Mnozí rodiče si své děti raději předčasně odvezli. Tábor navštívil štáb TV Nova.

Vedoucí tábora v Lanškrouně nebyli kritikou dětí ani návštěvou štábu s kamerou nadšení. Šéf tábora, který provozuje podnikatel Michal Kučera, nikoho dovnitř nepustil a dokonce zavolal policii.

"Nafoukli jenom skákací hrad, aby ho vyfotili a dali na facebook a pak ho hned vyfoukli. Bazén psali na internetu, že bude napuštěnej a žádnej nebyl. Na záchodě nebyl toaletní papír, byly špinavý prkýnka," vypočítává před kamerou nedostatky tábora osmiletá Eliška Kateřina Hodůrová.

Rodiče si pro Elišku raději přijeli a předčasně si ji vyzvedli. Z původních dvou týdnů strávila v táboře sotva půlku a hezké zážitky si rozhodně neodvezla. "Do půlnoci jsme jí vybírali vši, hrůza!" říká její otec Evžen Hodůr. Podobně rozzlobených rodičů, kteří se obrátili na televizi Nova je celá řada. Na sociální síti už dokonce založili vlastní stránku, kde tábor kritizují.

Už na parkovišti, které nepatří k soukromému pozemku tábora, na štáb TV Nova táboroví vedoucí křičeli, ať nic nenatáčí a přivolali státní i městskou policii. Mezi tím se k ale začaly sbíhat děti a svěřovaly se se svými zážitky. "Jsme si museli objednat pizzu načerno, protože jsme měli hrozný hlad! K svačině nám dávají dietní tyčinky a to je všechno. Špinavý hnusný sprchy, neteče teplá voda, musíme se sprchovat ve studené," svěřovaly se děti.

Ačkoliv zřizovatel tábora Michal Kučera štáb vyzýval " Ověřte si to, jsou to pomluvy!", trochu schizofrenně zároveň odmítal štáb do tábora vpustit. "Vy nejste žádná kontrola," prohlašoval vzápětí rezolutně.

Problémy ale zřejmě v táboře nejsou poprvé. "Na základě upozornění rodičů byly provedeny opakované kontroly tohoto tábora a nikdy nebyly zjištěny závažnější nedostatky," uvedl ředitel krajské hygienické stanice Antonín Vykydal.

I zábava pro děti byla docela svérázná. "Mají letecké dny, kdy jim vyhazují z okna kufry, deky, polštáře – prší, neprší. Hry takové, že do tří kýblů dají zbytky jídla, hodí tam klíče a děcka je hledají," popisoval herní náplň tábora otec jedné z účastnic Evžen Hodůr.

Všechny závažné nedostatky, které štábu předaly děti nebo jejich rodiče obratem putovaly na krajskou hygienickou stanici a sám ředitel přislíbil, že do tábora pošle v nejbližší době další kontrolu.

Související

Česko ve středu zasáhly velmi silné bouřky. (10.7.2024)

Bouřky udeřily: Dramatické evakuace dětí z tábora a cestujících z vlaků. V pátek hrozí repete

Slibované středeční bouřky, které podle výstrahy mohly být na většině území velmi silné, v Česku opravdu udeřily. Některá omezení v železničním provozu přetrvávají i ve čtvrtek ráno. Dramatická byla situace na jihu Čech, kde jeden z vodních toků překročil třetí stupeň povodňové aktivity. Jihočeští hasiči také museli evakuovat jeden dětský tábor. 
děti

Letních táborů dětí každý rok přibývá, loni jich bylo 4300

V Česku v posledních letech každý rok přibývá letních táborů. Zatímco v roce 2014 se jich konalo asi 3700, loni téměř 4300. V minulém roce se táborových pobytů zúčastnilo přes 230.400 dětí a mladých. Uvádí to zpráva o mládeži, kterou připravilo ministerstvo školství.

Více souvisejících

Tábory

Aktuálně se děje

před 8 minutami

Alí Chameneí, íránský ajatolláh

Chameneí je podle Netanjahua po smrti. Při útocích zřejmě zemřeli i jeho zeť a snacha

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v sobotu večer vystoupil s prohlášením, v němž uvedl, že existuje stále více indicií naznačujících, že íránský nejvyšší vůdce, ajatolláh Alí Chameneí, již není naživu. Netanjahu během svého projevu hovořil o úspěšném útoku na Chameneího sídlo v Teheránu a otevřeně označil íránského duchovního vůdce za diktátora, který je pravděpodobně „pryč“.

před 1 hodinou

Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán

Útok na Írán byl největší leteckou operací v historii Izraele. Mrtvých jsou stovky

Izraelská armáda v sobotu oznámila, že v rámci masivní vlny současně vedených úderů na Írán shodila stovky kusů munice na přibližně 500 strategických cílů. Podle prohlášení Izraelských obranných sil (IDF) se útoky soustředily především na systémy protivzdušné obrany a odpalovací zařízení balistických raket ve středním a západním Íránu. Tato operace měla za cíl výrazně oslabit útočný potenciál teheránského režimu a jeho schopnost ohrožovat izraelské území.

před 2 hodinami

Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán

Izraelské letectvo zahájilo další nálety na Írán. Exploze zní v Teheránu i u jaderné elektrárny

Západním Teheránem otřásly v sobotu večer další silné exploze. Agentura AFP s odvoláním na své zpravodajce v místě informovala o „sérii nových výbuchů“ v íránské metropoli. Podle íránské státní tiskové agentury IRNA jsou hlášeny útoky také z jihu země, konkrétně ze dvou čtvrtí v přístavním městě Búšehr, v jehož blízkosti se nachází íránská jaderná elektrárna.

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

Trump: Zaútočili jsme, protože Írán vyvíjí rakety schopné zasáhnout USA. Podle rozvědky to není pravda, tvrdí CNN

Americký prezident Donald Trump ve svém prvním vyjádření k sobotním vojenským úderům proti Íránu prohlásil, že Teherán vyvíjí rakety, které by „brzy mohly zasáhnout americkou vlast“. Toto tvrzení, které zaznělo ve videu na sociálních sítích i během úterního projevu o stavu Unie, však podle zdrojů stanice CNN není podloženo aktuálními poznatky amerických zpravodajských služeb.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ájatolláh Sajjid Alí Chameneí

Chameneí mohl být při útoku na Írán zabit, tvrdí Izrael. Teherán to popírá

Osud íránského nejvyššího vůdce ajatolláha Alího Chameneího zůstává po sobotních úderech nejasný a stává se ústředním bodem informační války. Izraelská televizní stanice Channel 12 s odvoláním na nejmenované zdroje uvedla, že Izrael aktuálně „vyhodnocuje“ možnost, že Chameneí byl při ranním útoku zabit. Podle stanice existuje pro tuto teorii stále více indicií.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Saúdská Arábie

Blízký východ je útoky „zděšen“. Není to naše válka, vzkazuje

Ománský ministr zahraničí Bádr Albusajdí vyjádřil hluboké znepokojení nad násilím, které zachvátilo Blízký východ. Albusajdí, který v uplynulém měsíci působil jako zprostředkovatel nepřímých jaderných rozhovorů mezi USA a Íránem, uvedl, že je zděšen tím, jak byla vážná diplomatická jednání opět podkopána. Ve svém prohlášení na sociálních sítích zdůraznil, že tato situace neslouží zájmům Spojených států ani světovému míru, a vyzval Washington, aby se nenechal vtáhnout hlouběji do konfliktu se slovy: „Toto není vaše válka.“

před 8 hodinami

Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán

Cílem útoků USA a Izraele se stala Chameneího kancelář i prezidentský palác

V Teheránu a řadě dalších íránských měst byly zaznamenány četné exploze, které otřásly celou zemí. Podle dostupných informací se terčem úderů stala i kancelář nejvyššího íránského duchovního vůdce a prezidentský palác v hlavním městě. Svědci z Teheránu hlásí stoupající dým právě z oblasti, kde se nachází sídlo hlavy státu.

před 9 hodinami

Kaja Kallasová, premiérka Estonska

První reakce na útoky v Íránu: Blízký východ se ocitá na pokraji katastrofy, varuje svět

Světoví lídři a mezinárodní organizace začínají reagovat na zprávy o úderech Spojených států a Izraele proti Íránu i na následnou odvetu Teheránu na Blízkém východě. Záběry ověřené stanicí CNN zachycují útok na komplex íránského ministerstva rozvědky v severní části Teheránu. Šéfka zahraniční politiky Evropské unie Kaja Kallas označila současný vývoj za nebezpečný.

před 10 hodinami

Írán zasáhl základnu páté flotily amerického námořnictva v Bahrajnu

Blízký východ v plamenech. Íránské rakety dopadají na Katar, Kuvajt, SAE i Bahrajn, Izrael zahájil nové nálety

Íránské revoluční gardy (IRGC) podnikly v odvetě za útoky na íránská města údery proti čtyřem americkým základnám na Blízkém východě. Podle informací íránské státní tiskové agentury Fars byly terčem raketových útoků základny Al-Udeid v Kataru, Al-Salem v Kuvajtu a Al-Dhafra ve Spojených arabských emirátech. Zasažena byla také základna páté flotily amerického námořnictva v Bahrajnu.

před 10 hodinami

Pákistánská armáda

Pákistán vyhlásil Afghánistánu válku. Spustil rozsáhlou operaci Spravedlivý hněv

Mezi Afghánistánem a Pákistánem propukl otevřený ozbrojený konflikt, který doprovází dělostřelecká palba a raketové útoky napříč jejich hornatou hranicí. Pákistánský ministr obrany Khawaja Asif prohlásil, že trpělivost jeho země „přetekla“, a vyhlásil svému sousedovi ovládanému Tálibánem „otevřenou válku“. Jde o vyvrcholení dlouhodobého napětí mezi jadernou mocností a zkušenými bojovníky Tálibánu.

před 11 hodinami

Izraelská armáda

Armáda se připravuje na rozsáhlou operaci v Íránu. Teherán odmítli šance na ukončení jaderných ambicí, prohlásil Trump

Izraelské vojenské síly se připravují na rozsáhlou operaci, která by mohla trvat několik dní. Podle informací z izraelských zdrojů jsou údery naplánovány tak, aby v případě potřeby pokračovaly i v delším časovém horizontu. Podobnou připravenost potvrzuje i americká armáda, přičemž prezident Donald Trump označil probíhající útoky za masivní.

před 12 hodinami

Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán

Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán

Izrael a Spojené státy zahájily v sobotu ráno údery proti Íránu. Tuto informaci potvrdil izraelský ministr obrany Israel Katz a dva američtí představitelé. Nad íránským hlavním městem Teheránem byl po explozích spatřen stoupající sloup kouře.

před 14 hodinami

Jaro, ilustrační fotografie

Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní

Začíná víkend, kdy skončí meteorologická zima a zároveň únor a odstartuje meteorologické jaro a březen. Počasí má být podobné jako v posledních dnech, denní maxima budou stoupat nad 10 stupňů. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

včera

Petr Nečas

Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou

Definitivní tečku za vztahem, jenž sehrál důležitou roli i ve vrcholné české politice, napsali bývalý premiér Petr Nečas a jeho druhá manželka Jana Nagyová. Někdejší životní partneři se rozvedli. Již loni se Česko dozvědělo, že už netvoří pár. 

včera

včera

včera

Okamura do Otázek Václava Moravce přijde, potvrdila mluvčí SPD

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se po devíti letech objeví v politickém diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce na obrazovkách České televize. Šéf jedné z koaličních stran přijal pozvánku od televizních dramaturgů. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy