Covid-19 mezi horníky se rychle šíří. Do Karviné přijedou pomáhat další vojenské týmy

Do Karviné přijedou další čtyři vojenské mobilní týmy. Bude jich tak v Moravskoslezském kraji působit už šest. ČTK to dnes sdělil Martin Ogořalek z Krajského vojenského velitelství (KVV) Ostrava. Vojenští zdravotní záchranáři jsou v kraji od počátku dubna, nyní budou pomáhat při testování lidí v souvislosti s ohniskem nákazy na Dole Darkov.

Češi se nechávají testovat na covid-19
doporučujeme

"Jejich hlavním úkolem je odebírání vzorků od osob, které se dostaly do kontaktu s nakaženým," uvedl Ogořalek. Vzorky pak vojáci odvážejí do laboratoří.

"Dva mobilní týmy jsou již na místě, další tři skupiny vojáků k prvotnímu zaškolení dorazí do Ostravy už dnes, šestá skupina v sobotu a další vojáci jsou připraveni v hotovosti," uvedl ředitel KVV Jaroslav Medek.

V Dole Darkov se nákaza covidem-19 začala šířit minulý týden, proto tam tento týden hygienici otestovali téměř 800 lidí. Aktuálně tam evidují 120 nakažených horníků a 12 jejich příbuzných, ale zřejmě jich podle poznatků hygieniků více. Mnoho horníků bylo zcela bez příznaků nemoci. Dnes v Darkově začaly další plošné testy, do pondělí chtějí hygienici odebrat vzorky zhruba 1600 lidem. Nárůst počtu nakažených čekají hlavně v rodinách pozitivně testovaných havířů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé roušky od státu vyhazují nebo vrací Babišovi. Přihlásil se o ně…

19.09.2020 23:00 Aktualizováno Mysleli to dobře, u některých lidí však vládní politici opět narazili. Občanům starším 60 let v…

Vitorazsko si připomnělo 100. výročí připojení k Československu

19.09.2020 21:58 Aktualizováno Sté výročí připojení Vitorazska k Československu si dnes připomněli ve Dvorech nad Lužnicí na…

ZOO Praha se potýká s propadem návštěvnosti, ztráty jdou do desítek milionů

19.09.2020 21:13 Pražskou zoologickou zahradu navštívilo letos zatím přes 800.000 návštěvníků. Přes toto číslo se…

Romové se sjeli do Olomouce na tradiční pouť, kvůli koronaviru byla letos…

19.09.2020 16:59 Zhruba 130 Romů se dnes sešlo v centru Olomouce na tradiční romské pouti. Akce, kterou pořádá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama