Na Brněnské přehradě začala sezóna, první lodí se svezlo 20 lidí

Zhruba 20 lidí natěšených na první projížďku lodí po Brněnské přehradě se dnes sešlo v bystrckém přístavišti v Brně před 08:30, kdy odplouvala první loď letošní sezony. Bylo slunečné počasí, takže většina se posadila na horní vyhlídkovou palubu lodi Vídeň.

Kvůli opatřením v souvislosti s covidem-19 byl letošní start ochuzen o úvodní slavnost, a prvnímu odjezdu tak přihlíželo jen několik lidí včetně vedoucího lodní dopravy brněnského dopravního podniku Martina Eclera.

Standardně začíná lodní sezona v první polovině dubna, což letos nebylo kvůli koronavirové epidemii možné. Město, které je akcionářem dopravního podniku, proto chce sezonu prodloužit více než do poloviny října, pokud bude příznivé počasí.

"Letošní hlavní novinkou je nová zastávka Sokolské koupaliště, která nahradila dvě zastávky, a to stejnojmennou a Osadu. Leží na půli cesty mezi nimi, je bezbariérová a jsou u ní čtyři lavičky," řekla ČTK mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková. Nově mohou lidé také platit jízdenky na lodi platební kartou.

O víkendu vyplouvají lodě z přístaviště každých 45 minut, část z nich končí v Rokli a část pokračuje kolem hradu Veveří až do Veverské Bítýšky. Podnik má k dispozici pět lodí a v úterý se do Brna po více než roce vrátí renovovaná historická loď z roku 1955, o jejímž jméně bude jasno v pondělí. V neděli končí hlasování a rozhodovat se lidé mohli mezi původní Moskvou, Bratislavou a Moravou.

Rekreační plavby po Brněnské přehradě jsou v posledních letech velmi oblíbené, v loňské sezoně je využilo 245.000 lidí.

Související

Více souvisejících

Brno Brněnská přehrada život lodě, jachty, plavidla

Aktuálně se děje

před 40 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Vladimir Putin

Budou Rusové grilovat Putina? Pětinu lidí zajímá, kdy skončí válka proti Ukrajině

Podle průzkumu provedeného nezávislým střediskem Levada by se Rusové nejraději zeptali svého prezidenta Vladimira Putina na to, kdy skončí válka proti Ukrajině. Otázka týkající se ukončení "speciální vojenské operace," jak Moskva nazývá konflikt s Ukrajinou, v průzkumu zaujala vedoucí pozici před ostatními dotazy. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Německá policie, ilustrační fotografie.

Sasko má problém s prodloužením kontrol na hranicích s ČR. Je moc krátké

Sasko požaduje prodloužení kontrol na německých hranicích s Českem a Polskem nejméně o šest měsíců, řekl to v úterý ministr vnitra této spolkové země Armin Schuster (CDU). Spolkové ministerstvo vnitra v pondělí oznámilo, že prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarském do 15. prosince. 

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

Minimální mzda po roce 2023 vzroste. Jurečkovo ministerstvo definitivně rozhodlo

Minimální mzda od ledna 2024 vzroste o 1600 korun na 18 900 korun, vyplývá z vládního nařízení vypracovaného ministerstvem práce a sociálních věcí. Podle předlohy poroste také několik úrovní zaručené mzdy v 1., 2., 3. a 8. skupině prací. Polepšit by si mělo asi půldruhého milionu zaměstnanců. Vláda bude návrh definitivně schvalovat příští týden. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

včera

Policie, ilustrační fotografie.

Policie chce jezdit k méně nehodám na silnicích. Návrh už řeší s ministerstvem a pojišťovnami

Policisté si přejí zvýšení hranice škody, při které mají řidiči povinnost oznámit dopravní nehodu. Vzniknout by měla speciální on-line platforma, jejímž prostřednictvím by se nehoda nahlašovala včetně dokumentace pro pojišťovny. Nyní jsou podle ředitele dopravní policie Jiřího Zlého hlášeny některé nehody zbytečně, přičemž policisté poté chybí jinde. 

včera

Zelenskyj na poslední chvíli zrušil projev před americkým Senátem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na poslední chvíli zrušil plánovaný úterní projev pro americké senátory, které měl informovat o současné situaci na Ukrajině. Oznámil to lídr demokratů v Senátu Chuck Schumer. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy