Vlakové neštěstí zpozdí poštovní zásilky z Prahy a okolí. Některé jsou nenávratně zničeny

Úterní srážka vlaků ve středních Čechách nezaměstnala jen složky IZS nebo drážní inspekci, ale také Českou poštu. Jednou z havarovaných souprav byl totiž poštovní vlak. Již ve středu před polednem je jasné, že některé zásilky do cíle nedorazí.

Srážka vlaků u Českého Brodu (14. 7. 2020)
doporučujeme

Včerejší vlakové neštěstí, při kterém u Českého Brodu do poštovního vlaku narazil osobní vlak, jehož strojvedoucí při srážce zahynul, se pochopitelně dotklo i fungování České pošty. Státní podnik spadající pod ministerstvo vnitra už vyčísluje škody.

„V případě včerejší události, při níž došlo ke srážce dvou vlakových souprav, z nichž jedna převážela poštovní zásilky, odhadujeme zničení nebo poškození u zhruba 800 kusů zásilek, podaných převážně v Praze a středních Čechách a určených k doručení převážně na střední Moravě,“ prozradil serveru EuroZprávy.cz mluvčí České pošty Ivo Vysoudil. 

Dalších 6000 zásilek se podle jeho slov zpozdí a k adresátům dorazí s jedno až dvoudenním zpožděním. V tomto případě jde o zásilky, které kromě severní Moravy mířily i do východních Čech.

Poškození klienti pošty z hlavního města a nejbližšího okolí se dle Vysoudila mohou na společnost obrátit. „V případě, že došlo ke zničení či poškození přepravované zásilky, mohou klienti podat reklamaci na kterékoliv poště nebo prostřednictvím webových stránek České pošty,“ uvedl mluvčí. Případná náhrada škody se řeší na základě reklamačního řízení.

Příčinou úterní tragické nehody na železnici bylo podle dosud zveřejněných informací nejspíš selhání člověka. Strojvedoucí osobního vlaku projel návěstidlem na červenou a se soupravou zezadu narazil do poštovního vlaku. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauza žen viněných z propagace neonacismu se opět otevře, osvobozující…

03.08.2020 14:09 Obvodní soud pro Prahu 2 se bude muset znovu zabývat případem žen, které čelí obžalobě z podpory a…

Kreml nás vnímá jako gubernii, která musí poslouchat. Odstup bychom si…

03.08.2020 14:07 Aktualizováno ROZHOVOR – Dezinformace jsou součástí hybridní války a v dnešní době se s nimi setkává každý…

Chudoba a stigma. Jak pomoci dětem vězněných rodičů? Masarykova univerzita…

03.08.2020 13:31 V Česku je aktuálně až 40.000 dětí, které mají minimálně jednoho rodiče ve vězení. Uchovat vztah…

Lidé se loučili s hercem Janem Skopečkem (†94). Měl zvláštní druh humoru,…

03.08.2020 12:53 Aktualizováno Ve strašnickém krematoriu v Praze se dnes uskutečnilo poslední rozloučení s hercem a dramatikem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama